U susretu 15. kola talijanskog nogometnog prvenstva Atalanta je u Bergamu pobijedila Veneziju s 4-0 uz tri gola hrvatskog reprezentativca Marija Pašalića.

Pašalić je momčad iz Bergama doveo u vodstvo u sedmoj minuti iskoristivši odlično proigravanje Josipa Iličića. Svega pet minuta poslije postigao je i drugi gol na utakmici nakon dvostrukog dodavanja s Luisom Murielom. Na 3-0 je povisio Teun Koopmeiners u 57. minuti, a za 4-0 je ponovo zabio Pašalić u 68. minuti. Ponovno je asistent bio Muriel.

Pašalić je ove sezone zabio već sedam golova u Serie A uz pet asistencija što ga čini najučinkovitijem veznjakom u ligama “Petice”.

Veznjak Bayer Leverkusena Florian Wirtz je sudjelovao u 11 golova (pet golova, šest asistencija), dok su veznjak Sampdorije Antonio Candreva i Dmitri Payet iz Marseillea upisali po šest golova i četiri asistencije.

Pašalić je i jedan od tek tri “centrocampista” koji su u Serie A, od sezone 1994./95. od kada pobjeda donosi tri boda, dva puta postigli hat trick. Prvi put mu je to uspjelo u srpnju prošle godine u 6-2 pobjedi protiv Brescije. Iličić je čak četiri puta zabio po tri gola na jednoj utakmici, a Kaka dva puta.

Dodajmo i kako je Pašalić postao prvi hrvatski nogometaš koji je u povijesti Serie A dva puta upisao “hat trick”. Prije njega samo su četiri igrača zabila po tri gola u jednoj od najjačih liga na svijetu – Frane Matošić, Alen Bokšić, Nikola Kalinić Ivan Perišić.

Prvi Hrvat s hat-trickom u talijanskom prvenstvu bio je Frane Matošić, koji je 1943. u pobjedi Bologne nad Lazijom 4-0 postigao tri gola. Pola stoljeća poslije Alen Bokšić je tri gola zabio 1995. u pobjedi Lazija protiv Foggie (7-1).

S tri gola u jednoj utakmici talijanskog prvenstva može se pohvaliti i Nikola Kalinić, kojem je to uspjelo 2015. u pobjedi Fiorentine 4-1 kod Intera. Potom je tri gola postigao i Ivan Perišić i to 2017. u domaćoj pobjedi Intera protiv Chieva (5-0).

U drugom susretu Fiorentina je pobijedila Sampdoriju s 3-1.

Za “Viole” su zabili Jose Callejon (24), Dušan Vlahović (32) i Riccardo Sottil (45), dok je za goste zabio Manolo Gabbiadini (15).

Večeras se još sastaju Verona – Cagliari te Salernitana – Juventus.

Atalanta je trenutačno četvrta s 31 bodom, četiri manje od lidera Napolija.

REZULTATI:

Fiorentina – Sampdoria 3-1 (Callejon 24, Vlahović 32, Sottil 45 / Gabbiadini 15)

Atalanta – Venezia 4-0 (PAŠALIĆ 7, 12, 68, Koopmeiners 57)