Nenad Stevandić, Snježana Novaković Bursać, Sredoje Nović i Branislav Borenović, članovi Interesorne radne skupine za izmjenu izbornog zakona, izjavili su danas da neće razgovarati sa zastupnicima grupe Zelenih/EFA u Europskom parlamentu Romeom Franzom i Tomasom Waitzom.

Stevandić je rekao “da su europski zeleni na konvenciji usvojili dokumente u kojima je puno negativnih i proizvoljnih stavova u vezi s pozicijom Republike Srpske i njenih dužosnika”.

Oni su faktički već zauzeli jednu vrstu političkog stava. Onaj tko hoće doći i razgovarati s nama, ne može nas prije toga vrijeđati. To je razlog zbog kojeg neću biti na sastanku sa zastupnicima zelenih, a sve sam to prenio i kolegama iz koalicije”, izjavio je Srni Stevandić, koji je i lider Ujedinjene Srpske.

Snježana Novaković Bursać (SNSD) također je izjavila Srni da neće nazočiti sastanku članova ove grupe, koji, kako je navela, dolaze vjerojatno s već definiranim stavovima, ali ne i konkretnim rješenjima.

“Interresorna radna grupa je obavila razgovor sa službenim predstavnicima EU i SAD i treba se razgovarati s nekim tko može doprinijeti pronalasku ključnih rješenja”, rekla je Novaković Bursać.

I član Interresorne radne grupe iz Republike Srpske Sredoje Nović (SNSD) potvrdio je Srni da neće nazočiti sastanku sa zastupnicima Zelenih u Europskom parlamentu kao ni Branislav Borenović, predsjednik PDP-a.

/HMS/

error: Content is protected !!