Švedska skijašica Sara Hector pobjednica je veleslaloma voženog u francuskom Courchevelu.

Odlična Šveđanka bila je najbrža i u prvoj vožnji u kojoj je imala 11 stotinki prednosti pred Francuskinjom Tessom Worley te 34 stotinke bolje vrijeme od trećeplasirane Amerikanke Mikaele Shiffrin, pobjednice uvodna dva veleslaloma.

Sara Hector uspjela se othrvati pritisku i i slaviti u trećem veleslalomu sezone sa 35 stotinki boljim vremenom od Shiffrin.

Worley je na kraju ostala bez postolja zauzevši četvrto mjesto sa zaostatkom od 68 stotinki za Hector, a treće mjesto osvojila je Talijanka Marta Bassino zaostavši 60 stotinki za pobjednicom.

Pobjednička vožnja Sare Hector:

U poretku veleslaloma vodi Shiffrin s 280 bodova ispred Hector koja ima 202 boda, a na trećem mjestu je sa 155 bodova Slovakinja Petra Vlhova koja je današnji veleslalom završila kao peta.

Amerikanka drži vodeću poziciju i u ukupnom poretku sa 750 bodova. Druga je sa 635 bodova Talijanka Sofia Goggia, koja nije završila prvu vožnju. a na trećem mjestu je Vlhova sa 435 bodova.