Utah Jazz je ostvario petu pobjedu u nizu svladavši Portland Trail Blazerse 120-105, a šest igrača ubacilo je 15 ili više poena.

Predvodio ih je Rudy Gobert s 22 koša i 14 skokova, dok je Rudy Gay zabio 21. Hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović igrao je 26 i pol minuta i postigao je 15 koševa (šut 6-14) 3 skoka i 2 asistencije.

Kod Portlanda najbolji su bili Damian Lillard i Norman Powell, obojica su zabili po 32 koša.

Unatoč manjku igrača zbog ozljeda i koronavirusa LA Clippersi su u gostima dobili Boston Celticse s 91-82. Istaknuo se Marcus Morris s 23 koša i 10 skokova, dok su Luke Kennard, Eric Bledsoe i Terance Mann dodali po 17 poena. Hrvatski centar Ivica Zubac pružio je lošu partiju za Clipperse. U 30 minuta na terenu upisao je jedan koš iz slobodnog bacanja (šut 0-3), ali je barem ostvario 14 skokova, te po jednu asistenciju i blokadu. Kod Bostona, kojemu je ovo bio treći uzastopni poraz, najbolji je bio Jaylen Brown s 30 koševa.

Košarkaši Memphis Grizzliesa gubili su više od tri četvrtine od Los Angeles Lakersa da bi na kraju slavili sa 104-99 u uzbudljivoj završnici. Sedam sekundi prije kraja Lakersi su došli na minus od tri poena (99-102), ali je LeBron James izgubio loptu, a Desmond Bane je nakon prekršaja ubacio dva slobodna bacanja za potvrdu pobjede. Bila je to treća pobjeda u nizu za Memphis, dok su Lakersi izgubili šestu od posljednjih sedam utakmica.

Momčad Memphisa predvodio je Ja Morant s 41 košem, što mu je najbolji učinak sezone. Desmond Bane ubacio je 20, a Jaren Jackson Jr. 15 poena. LeBron James je zabio osam trica i utakmicu je završio s 37 poena, 13 skokova i 7 asistencija, dok je Russell Westbrook ostvario “triple-double”- 16 koševa, 10 skokova i 12 asistencija.

Phoenix Sunsi su pobijedili Oklahomu City Thunder sa 115-97, a Devin Booker je ostvario 38 poena i postao je sedmi najmlađi igrač (25 godina i 60 dana) koji je prešao granicu od 10.000 koševa. Na kraju utakmice došao je do brojke od 10.034 poena.

Dallas Mavericksi su u gostima izgubili od Sacramento Kingsa s 94-95, iako su pola minute prije kraja vodili 94-92. Pobjedničku tricu za Sacramento sa zvukom sirene pogodio je Chimezie Metu.

Dallas je igrao bez svoje najveće zvijezde Luke Dončića, koji je u zdravstvenom protokolu. Njegov izostanak popunili su Jalen Brunson s 25 i Kristaps Porzingis s 24 koša.

Za Sacramento je De’Aaron Fox je zabio 16 koševa. Davion Mitchell i Harrison Barnes po 14, a Chimezie Metu 11 poena.

Izvor:pogled.ba