Odlična rukometna predstava sinoć je odigrana u Sportskoj dvorani „Luke“ u Gračanici, akteri su bili rukometaši Izviđača i Gračanice. Izviđač je veći dio utakmice bio bolji suparnik, veći dio susreta imao rezultatsku prednost, u par navrata ona je bila četiri pogotka, međutim, u završnici, Gračanica je na krilima svojih navijačima došla do pobjede.

„Skauti“ su dobro krenuli. Na otvaranju utakmice naročito raspoložen je bio Filip Odak i u 10.minuti „Skaute“ imaju dva pogotka prednosti (4:6). Nakon toga, sve do 25.minute igralo se “gol za gol“ da bi serijom 3:0 Izviđač stigao do četiri gola viška (10:14, 28. minuta). Na odmor se odlazi s prednošću „Skauta“ od tri pogotka, bilo je 15:12 u njihovu korist. U prvom dijelu istakao se Domagoj Alilović, igrao je i vukao kapetanski, za takvu njegovu igru domaći nisu imali rješenja.

U nastavku ponovno dobro kreću „Skauti“, u 35.minuti ponovno je plus četiri (13:17). Prednost od 2-3 gola „Skauti“ su održavali do 45.minute, da bi rukometaši Gračanice u 48.minuti, serijom 4:1, poravnali rezultat (23:23). Nakon toga, jedan period, slijedi ritam igre „gol za gol“, da bi domaći s tri uzastopna pogotka prvi put došli do prednosti (27:25, 53.minuti). Izviđač se ne predaje i u 55.minuti rezultat je ponovno u „egalu“ (27:27). U posljednjih pet minuta domaći postižu tri, a „Skauti“ dva pogotka tako da su bodovi ostali u Gračanici i pripali domaćinu.

Najefikasniji u redovima „Skauta“ bio je Diano Ćeško, koji je bio nezadrživ za domaću obranu u drugom poluvremenu. Pet pogodaka postigao je Domagoj Alilović, po četiri Milan Vukšić i Ivano Pavlović, tri Filip Odak, a dva Mladen Bošković.

Kod Gračanice najefikasniji je bio Stefan Trkulja s osam pogodaka i on stvarao najviše problema obrani Izviđača, po pet pogodaka postigli su Damir Kadrić i Edvin Dželilović.

Već u srijedu, 02.03.2022. pred „Skautima“ je prvi susret četvrtfinala KUP-a s istim suparnikom u istoj dvorani.

Premijer liga BiH, sezona 2021/2022, 16. kolo.
Gračanica, 26.02.2022. u 20:00 sati.

RK Gračanica– RK Izviđač Central osiguranje 30:29 (12:15)

Gračanica, Sportska dvorana „Luke“, gledatelja: 700.
Suci: Obrenko Miljković (Bijeljina) i Duško Ristić (Brčko).
Nadzornik: Emir Dautović (Cazin).

RK Gračanica: Džanbegović (6 obrana, 1 sedmerac), Šahdanović, Jeremić 1, Kadrić 5, O. Mehmedović 2, Džinović 3, Bižić (6 obrana), Mehmedčehajić 3, Trkulja 8, D. Mehmedovič, Hadžihasanović, Dželilović 5/4, Šuša, Musić, Lasica, Pandžić 3.
Trener: Damir Doborac.

RK Izviđač CO: Herceg, Suljević (6 obrana, 1 sedmerac), Vukšić 4/3, Lukenda, Alilović 5, Odak 3, Dedić, Bošković 2, Mišetić 1, Bubalo, Šaravanja 1, I. Pavlović 4/3, Ćeško 8, Medić, Bebek, Muhović 1.
Trener: Toni Čolina.

Isključenja: RK Gračanica 8 minuta, RK Izviđač CO 10 minuta.
Sedmerci: RK Gračanica 5/4, RK Izviđač CO 7/6.

Izvor:izvidjac.com