U posljednjim susretima 20. kola Premijer lige BiH, Zrinjski je u Prijedoru s 1:0 svladao Rudar, a Posušje je u Bijeljini poraženo od Radnika rezultatom 1:3.

Rudar je dobro otvorio utakmicu i u nekoliko navrata zaprijetio golu Zrinjskog. U četvrtoj minuti su došli i do gola, ali je on poništen zbog zaleđa Nikole Mandića.

Gosti su ubrzo preuzeli inicijativu i krenuli s napadima na gol Rudara, ali domaćin se uspješno branio, piše Jabuka.tv.

Pred kraj prvog poluvremena igrači Zrinjskog su tražili jedanaesterac smatrajući da je Sadiku igrao rukom, ali se sudac Kazlagić nije oglasio.

Plemići su veliku priliku imali početkom drugog poluvremena, ali Kamenarov udarac brani Šćekić.

Ćorluka je u 55. minuti uputio jedan uputio jedan nezgodan udarac, a lopta pogađa gredu koja spašava Rudar.

Pritisak Zrinjskog isplatio se u 76. minuti kada Biblija koristi veliku grešku golmana Šćekića i zabija za vodstvo Plemića. Kapetanu Zrinjskog ovo je bio čak 18. pogodak u ovoj sezoni.

Sjajnu priliku za povećanje vodstva u 87. minuti imao je Hadžić, ali Šćekić brani.

Do kraja utakmice više nije bilo uzbuđenja i Zrinjski dolazi do velika tri boda i povećava prednost nad konkurentima.

Zrinjski u sljedećem kolu dočekuje Radnik, dok će Rudar ugostiti Leotar.

FK Rudar: Šćekić, Asani (od 46. minute Zekanović), Sadiku, Pavlović, Santos (od 73. minute Bosnić), Mandić (od 70. minute Amoah), Knežević (od 70. minute , Hodžić, Marić, Jakupović (od 62. minute Kulenović), Redžić.

HŠK Zrinjski: Čondrić, Barišić, Ćorluka, Bašić (od 93. minute Bojo), Malekinušić (od 63. minute Jukić), Savić, Jakovljević, Janković (od 63. minute Hadžić), Memija, Kamenar (od 63. minute Tičinović), Bilbija.

Radnik – Posušje 3:1

U jedinoj utakmici bez televizijskog prijenosa, Radnik je u Bijeljini s 3:1 svladao Posušje.

Većih uzbuđenja nije bilo do 30. minute kada je Milanović propustio dobru priliku za Posušje.

Krajem prvog poluvremena, točnije u 41. minuti, dosuđen je jedanaesterac za Radnik, a siguran s bijele točke bio je Pantelić.

Gosti iz Posušja su bolje ušli u drugo poluvrijeme željni što prije doći do poravnanja rezultata. U 64. minuti su imali još jednu dobru priliku, ali Šubert izbacuje loptu s gol crte.

U 80. minuti greda spašava Radnik, a samo minutu kasnije dosuđen je novi jedanaesterac za domaćina.

Siguran s 11 metara bio je Živković i Radnik rješava pitanje pobjednika.

Do kraja utakmice gledatelji su vidjeli još dva pogotka, na 3:0 povisio je Motika, a jedini gol za Posušje postigao je Lučić iz jedanaesterca. Gosti su kraj utakmice dočekali s igračem manje jer je Anes Mašić dobio crveni karton.

Posušje će u sljedećem kolu ugostiti Slobodu, a Radnik gostuje u Mostaru kod Zrinjskog.

FK Radnik: Muminović, Nikić, Batar, Popara, Vasić, Blagojević, Živković, Pantelić, Šubert, Todorov, Hasukić.

HŠK Posušje: Horkaš, Milanović, Barišić, Leko, Krišto, Božić, Serdarušić, Pavković, Lučić, Horić, Lauš.