Nogometaši Hajduka i Dinama u derbiju su 27. kola Prve HNL na Poljudu odigrali bez golova, 0-0.

U odličnom ambijentu ispunjenog Poljuda dva najpopularnija hrvatska kluba odigrala su ne pretjerano kvalitetan dvoboj s malo prilika za pogodak. Hajduk je krenuo agresivnije i u prvih 15 minuta uspio premjestiti igru na polovicu Dinama, ali osim prilike Melnjaka koji se u 5. minuti ubacio iz drugog plana, no njegov udarac obranio je Livaković, nije ozbiljnije zaprijetio. Što je dvoboj odmicao, to je pritisak Hajduka kopnio, a i Dinamo je počeo pokazivati napadačke ambicije. Posljedica takvog trenda bile su i dvije vrlo dobre šanse zagrebačkog sastava u smiraj prvog poluvremena. Prvo je u 41. minuti Oršić udarcem glavom nakon ubačaja Gojaka pogodio vratnicu, da bi početkom sudačke nadoknade Gojak iz izgledne pozicije s 14 metara promašio vrata.

Trener Hajduka Dambrauskas bio je prisiljen napraviti dvije izmjene u poluvremenu, umjesto Grgića i Biuka na teren su stupili Vuković i Mlakar, a domaći su opet krenuli aktivnije te dva puta zaprijetili preko svog najopasnijeg napadača Livaje. No, njegov udarac iskosa s lijeve strane iz 55. minute Livaković je obranio, dok je u 59. minuti Livaja pokušao iskosa i s desne strane, a njegov udarac/ubačaj je završio na gredi. Najaktivniji igrač Hajduka u tom razdoblju bio je Sahiti, no Dambrauskas ga je iznenađujuće odlučio zamijeniti u 65. minuti i uvesti Nikolu Kalinića. Ta se izmjena pokazala kao promašaj jer do kraja dvoboja Hajduk više nije zaprijetio gostujućim vratima.

Ovakvim ishodom derbija zasigurno je zadovoljniji Dinamo koji je zadržao pet bodova prednosti u odnosu na Hajduk. Trenutačno je Dinamo vodeći na ljestvici sa 54 boda, jednim više od drugog Osijeka, a dva od treće Rijeke, dok je Hajduk na 49 bodova.

I drugi subotnji susret, onaj između Slavena Belupa i Istre 1961 su u Koprivnici, završio je bez pogodaka . Dva rezultatski neopterećena sastava odigrala su iznenađujuće nervoznu i tvrdu utakmicu u kojoj se usprkos brojnim prilikama domaćih mreže na kraju nisu tresle. S druge strane, sudac Kulušić je morao pokazati čak devet žutih kartona, pet domaćima, a četiri gostima.

Sedmi Slaven Belupo sada ima 30 bodova, a deveta Istra 1961 24 boda. Između njih je Šibenik sa 26 bodova, dok je na dnu Hrvatski dragovoljac sa 10 bodova.

REZULTATI 27. KOLA,

Petak:

Šibenik – Lokomotiva 1-4 (Grezda 14 / Kačavenda 65, 77, Soldo 67, Tuci 84)

10. Hr. dragovoljac 26 2 4 20 22-62 10

90+4′ – KRAJ!!! REZULTAT JE 0:0!

90′ – igrat će se četiri minute sudačke nadoknade

84′ – Hajdukov trener Dambrauskas dobio je opomenu zbog prigovora

74′ – opet su navijači Hajduka zapalili baklje, vije se gust dim iznad travnjaka

70′ – kod Dinama Bočkaj izlazi, Štefulj ulazi u igru

65′ – U igru su kod Hajduka ušli Nikola Kalinić i Čolina umjesto Sahitija i Krovinovića

60′ – Livaja lukavim udarcem iz daljine zamalo trese mrežu, ali lopta je odsjela na gredi!

58′ – Livaković sad skida udarac Mlakara nakon što je još jednom ispao Lauritsen!

54′ – nakon što se riješio Lauritsena sjajno puca Livaja, dobro se protegnuo Livaković da to obrani!

47′ – šutirao je izvana Gojak, ali udarac je blokiran

46′ – počelo je drugo poluvrijeme!

Bruno Petković u akciji

45+2′ – kraj prvog poluvremena!

45+1′ – Amer Gojak iz izgledne pozcije puca pred gola!

42′ – Najveća prilika Dinama! Oršić je natrčao na Gojakov centaršut, gađao je glavom i zatresao suprotnu, lijevu vratnicu!

35′ – prvi Dinamo udarac iz kuta na utakmici, dobro reagira Kalinić

25′ – u Hajdukovom kaznenom prostoru u duelu s Ferrom pada Ristovski, gosti traže najstrožu kaznu, ali sudac ostaje nijem

24′ – Grgić pronalazi Livaju u petercu, no spašavaju Franjić i Livaković. Hajduk je stalno opasan za Dinamovu mrežu!

21′ – sukobili su se Bočkaj i Grgić, smiruju ih Sahiti i Franjić. Tenzije su visoke od prve sekunde derbija

14′ – opet je po lijevoj strani prošao Biuk, dodao je Melnjaku, koji u priliku izbacuje Grgića, no njegov udarac blokirala je Dinamova obrana

12′ – prijeti sad i Dinamo, Ristovski je ubacio, lopta je preletjela obranu Hajduka i došla do Petkovića, no onje promašio loptu i propustio potencijalnu veliku priliku

9′ – probio se odlično Biuk, dodao do Sahitija, a on nepotrebno traži Grgića

8′ – žestoko su krenuli Splićani

5′ – prva prava prilika u ovoj utakmici, oprobao je udarac Melnjak iz blizine, no brani Livaković!

1′ – počeo je derbi! Hajduk pobjedom nad Dinamom traži priključak na sam vrh! Na Poljudu spektakularna atmosfera!

Napadnut Dinamov autobus, ulice pune navijača

Atmosfera na Poljudu na početku utakmice

17.00 – svoju početnu jedanaestorku objavio je i Dinamo

16.41 – Hajduk je objavio početni sastav. Na klupi je Nikola Kalinić.

16:32

Splitske ulice pune su navijača koji se slijevaju na Poljud, a Dinamov autobus napadnut je na splitskim ulicama bocama i kamenjem. Incident se dogodio na križanju Zrinsko- frankopanske i Ulice Mediteranskih igara. Na autobusu ima štete, no nitko od igrača i osoblja Dinama nije ozlijeđen.