Ivica Zubac ponovno je imao važnu ulogu u pobjedi svojih LA Clippersa koji su slavili sa 106-102 na gostovanju u Detroitu, a hrvatski reprezentativni centar je za 30 minuta postigao 14 koševa uz 15 skokova te po jednu asistenciju, ukradenu loptu i blokadu.

Clippersi su nadoknadili 18 koševa zaostatka sa sredine druge četvrtine, a kad su na 7:53 minuta prije kraja došli do vodstva, više ga nisu ispustili do kraja utakmice.

Najefikasniji je bio Marcus Morris sa 31 košem, a važnu ulogu u završnici imao je Luke Kennard koji je potigao 11 od svojih 16 koševa postigao u zadnjih osam minuta. Reggie Jackson je bio na rubu “triple-doublea” sa 15 poena, devet asistencija i osam skokova.

Kod domaćih se ponovno istaknuo Cade Cunningham sa 23 koša, 10 asistencija i devet skokova. Jerami Grant je ubacio 21 poen.

Clippersi su se pobjedom dodatno učvrstili na osmom mjestu ljestvice Zapadne konferencije NBA lige, dok je Detroit sa 18-50 na začelju Istočne konferencije zajedno s Orlandom.

U Bostonu je Dallas predvođen Lukom Dončićem (26 koševa, 8 asistencija, 8 skokova) slavio sa 95-92 čime je prekinuo niz Celticsa od pet uzastopnih pobjeda. Kod Mavericksa Dorian Finney-Smith je ubacio 19, a Spencer Dinwiddie 18 poena. Domaće je s 21 košem i 11 skokova predvodio Jayson Tatum, a Al Horford je ubacio 17 poena.

Dallas je s učinkom 42-26 na petom mjestu i u ‘mrtvoj utrci’ s Utah Jazzom (42-25). Boston je sa 41-28 na petom mjestu, s dva poraza više od četvrtoplasiranog Chicaga (41-26).

Kevin Durant je s 53 poena vodio Brooklyn Netse do pobjede protiv New York Knicksa, dok je njegov suigrač Kyrie Irving bio u dvorani kao gledatelj jer nije cijepljen protiv Covid-19. Prema njujorškim zdravstvenim pravilima, Kyrie Irving ne može igrati nijednu utakmicu u gradu, bilo kod kuće, ili, kao u nedjelju navečer, u Knicksovom Madison Square Gardenu, ali nakon ublažavanja mjera, može pratiti susrete kao gledatelj.

To je smiješno, rekao je Durant nakon utakmice:

– Nema smisla. Boje se za našu sigurnost? Na početku sezone ljudi nisu razumjeli što se događa, ali sada je to smiješno i glupo.

Na parketu se također istaknuo Kevin Durant igrom oštrom, imao je 53 poena, 6 skokova, 9 asistencija, te odlučujuću tricu 56 sekundi od kraja. Durantu je to osmi put u karijeri da je premašio 50 poena u utakmici, a drugi ove sezone. Nakon ovog trećeg uzastopnog uspjeha, Brooklyn ostaje osmi na istoku, četiri mjesta ispred Knicksa.

U derbiju Zapada, Phoenix Sunsi su na uvjerljiv način stigli do 54. pobjede svladavši Los Angeles Lakerse s 140-111. Već u prvoj četvrtini Lakersi su primili 48 koševa i upali u zaostatak od 26 poena, što se i povećalo dokraja.

Razlog za slavlje imao je LeBrona James – postao je prvi igrač u povijesti NBA koji je sakupio 30.000 poena, 10.000 skokova i 10.000 asistencija u karijeri.

Philadelphija je s 116-114 slavila u produžetku u Orlandu, s Joelom Embiidom (35 poena i 16 skokova) i Jamesom Hardenom (26).