Mlada hrvatska tenisačica, 16-godišnja Petra Marčinko (WTA – 414.) poražena je u osmini finala ITF turnira u portugalskom Oeirasu od mađarske predstavnice Dalme Galfi (WTA – 97.) 6:0, 4:6, 6:4 nakon dva sata i osam minuta igre.

Marčinko je bila blizu 26. uzastopne pobjede, vratila se potpuno u meč nakon izgubljenog prvog seta bez osvojenog gema, no u trećem setu presudilo je iskustvo sedam godina starije protivnice.

U dva je navrata imala break prednosti u odlučujućem setu, ali svaki put se vraćala Galfi, a nakon što je Mađarica spasila tri break prilike u devetom gemu, u sljedećem oduzima servis Marčinko i iskorištava prvu meč loptu. Dvoboj je bio pun tenzija u trećem setu zbog nekih sudačkih odluka koje se nisu svidjele mađarskoj tenisačici.

Tako je prekinut niz od 25 uzastopnih pobjeda u svim konkurencijama mlade Marčinko. Prošle godine osvojila je Orange Bowl, a ove juniorski Australian Open, a nakon toga dva ITF turnira u Antalayi s nagradnim fondom od 25.000 dolara.

Nagradni fond turnira je 80.000 dolara, a igra se na zemljanoj podlozi.