Hrvatska tenisačica Petra Maričnko poražena je u osmini finala ITF turnira u portugalskom Oeirasu. Prva juniorka svijeta i 414. na listi svih igračica imala je 17 pobjeda u nizu, ali je od nje bila bolja Mađarica Dalma Galfi (WTA: 97) koja je slavila sa 6:0, 4:6, 6:4.

Marčinko je u devetom gemu drugog seta stigla do ključnog breaka, pa je izjednačila na 1:1. U setu odluke odmah je stigla do brejka, no Gali je uzvratila u četvrtom gemu.

Kada je Marčinko u sedmom gemu oduzela ponovo servis Mađarici, činilo se da će dobiti meč, no Galfi je u osmom gemu ponovo uspjela da se vrati.

Mlada Zagrepčanka je imala tri brejk lopte u devetom gemu, kada je viđena prava drama. Pri rezultatu 40:40 sudac je odbio zahtjev Hrvatice da siđe i pogleda trag lopte, što je naljutilo njenog trenera.

Mađarska tenisačica također se umiješala u raspravu, pa je treneru svoje protivnice viknula: “Ušuti, ovo više nisu juniori”.

Mađarska tenisačica se na kraju uspjela izvući u tom gemu i doći do novog brejka, na kraju i pobjede.

Trener Petre je sucu nakon meča kazao: “Da li si ponosan na sebe? Kradeš djevojku od 16 godina. Treba te buti sramota”.

izvor: sportsport.ba