Nogometaši Hajduka u susretu su 30. kola Prve HNL teže od očekivanog na Poljudu svladali Šibenik s 2-1 (1-0).

Strijelci za Hajduk bili su Filip Krovinović (32) i Josip Elez (87), dok je pogodak za Šibenik postigao Mario Ćurić (54).

Susret je odigran po jakoj kiši koja je “prala” travnjak i igrače od prve do posljednje minute, a Hajduk je svoju dominaciju u prvom poluvremenu uspio materijalizirati u 32. minuti. Sahiti je povukao napad po desnoj strani, dodao Livaji koji je uputio prizemni ubačaj na 10 metara na koji je natrčao Krovinović i zatresao mrežu.

Početkom nastavka Hajduk je propustio nekoliko vrlo izglednih prilika poglavito nakon prekida, a kazna je stigla u 54. minuti. Ponovno je začetnik akcije bio Sahiti, ali ovoga puta u negativnom smislu, on je neshvatljivo na 20-ak metara od svog gola s aut-linije poslao poluvisoku loptu u sredinu gdje se nije snašao Elez, pa je do lopte stigao kapetan gostiju Ćurić, utrčao s njom u kazneni prostor i rutinirao svladao Kalinića.

Nakon poravnanja u sastav Hajduka, kojemu je “igrala” samo pobjeda kako bi ostao u borbi za naslov prvaka, ušla je nervoza te je igra postajala sve nepovezanija. Ipak, jedan od brojnih prekida u završnici dvoboja ipak je donio pogodak. Krovinović je u 87. minuti ubacio iz kuta, a na tri metra je najviše skočio Elez i spustio glavom loptu u mrežu za konačnih 2-1.

Ovom pobjedom Hajduk je skočio na treće mjesto s 56 bodova, četiri manje uz utakmicu više od vodećeg Dinama, dva manje od drugog Osijeka, a jednim više od četvrte Rijeke. Šibenik je, pak, ostao deveti s 26 bodova, koliko ima i osma Istra 1961, dok posljednji Hrvatski dragovoljac ima 11 bodova manje.

Tijek susreta:

Hajduk – Šibenik 2:1

KRAJ!

90′ Igrat će se još tri minute

87′ GOOOL! Krovinović je ubacio iz kornera, Elez je tamo najviši za 2:1

80′ Hajduk sve više stišće i napada, ali sve je manje vremena…

75′ Livaja puca pokraj gola

68′ Zaprijetio je sad Hajduk! Krovinović se našao u dobroj prilici, ali pucao je loše, po podu točno u vratara Šibenika

64′ Hajduk živi opasno! Marin je pucao preko gola, a ranije je prijetio i Grezda. Čuju se zvižduci s Poljuda

55′ Izašli su Biuk i Grgić kod Hajduk, a ušli Fossati i Vuković

54′ GOOOL! Ćurić je izjednačio nakon pogreške Hajdukovog stopera Eleza. Sahiti je pomalo nespretno vraćao loptu u zadnju liniju, a nije ju uspio izbiti Elez. Došao je Ćurić sjurio se prema golu Kalinića i u padu zabio za 1:1

48′ Ponovno je gužva pred golom Šibenika, odbijala se lopta u šesnaestercu, no na kraju je završila kod Rogića

46′ Sahiti je pokušao škaricama na asistenciju Lovrencsicsa, ali blokiran je njegov udarac

46′ Počelo je drugo poluvrijeme

KRAJ PRVOG DIJELA

45+1′ Livaja je pucao pokraj gola!

45′ Stipe Biuk je dobio žuti karton

39′ Kalinić se ozlijedio i umjesto njega ušao je u igru Mlakar

33′ Žuti karton zbog preoštrog starta dobio je Bilić. Požutio je i Rogić zbog prigovora

32′ GOOOOL! Hajduk vodi 1:0. Livaja je ubacio s desne strane, a Krovinović preciznim udarcem trese mrežu

21′ Katićev pokušaj nakon kornera hvata Rogić

16′ Grezda je okušao udarac iz daljine, no lopta je otišla pokraj gola

10′ Livaja puca pokraj gola

4′ Sjajna akcija Hajduka, Sahiti je poslužio Kalinića u izglednoj situaciji, no on je loše reagirao i poslao loptu pokraj gola

3′ Opasan pokušaj Šimunovića s 20-ak metara, Kalinić je skrenuo loptu u korner. Inače, na Poljudu pada jaka kiša

1′ Počela je utakmica

Sastavi

Hajduk: L. Kalinić – Lovrencsics, Katić, Elez, Melnjak – Grgić, Krovinović – Sahiti, Livaja, Biuk – N. Kalinić

Šibenik: Rogić – Šimunović, Perić, Bilić, Kvesić – Mesa, Ćurić – Grezda, Vidović, Marin – Delić