U zaostaloj utakmici 9. kola Prve HNL Hajduk je na Poljudu svladao Dinamo sa 1-0 (0-0). Strijelac jedinog gola bio je Nikola Kalinić u 63. minuti. Prvo poluvrijeme trajalo je čak 55 minuta zbog brojnih prekida uzrokovanih prvenstveno sudarima glavama igrača uslijed velike borbenosti, ali bez ijedne izrazite prilike za postizanje pogotka si jedne strane. Drugo poluvrijeme ipak je donijelo kvalitetniji nogomet, a prvu izglednu priliku imao je Dinamo u 58. minuti. Petković je dobro ubacio s lijeve strane, ali udarac glavom Emrelija bio je preslab pa je Kalinić lako pokupio loptu. Niti prvo, niti drugo nisu oduševili navijače, osobito one Dinamove. Krivca su nakon poraza našli u treneru Željku Kopiću. Grmi od posljednjeg zvižduka s društvenih mreža: ‘Smijeni te ga! Odlazi!’. Klub iz Maksimirske 128 još se nije službeno oglasio, a pitanje je i hoće li mijenjati trenera pet kola prije kraja, no navodno su neki kandidati već u niskom startu.  Spominju se najviše Goran Tomić i Sergej Jakirović, ali čak i Damir Krznar.

No upravo je Jakirović jedna od najvećih želja navijača plavih, osobito nakon dominantnog marša kroz prvenstvo BiH u kojemu je osigurao titulu čak sedam kola prije kraja. Nakon silnih čestitki, zahvalio se još prije nekoliko dana ‘svima koji su vjerovali’, a onda nakon Dinamovog kiksa na Poljudu poslao još jednu poruku. “Svaki put je neopisiv osjećaj proći pored tribine i osjetiti ponos,radost i veselje navijača. Hvala vam na potpori i podršci cijelo vrijeme,iako nekad nije išlo kako smo zamislili. Volim reći,ako nas ne podržavate u porazu,nemojte ni u pobjedama. Najbitnije je da uvijek dajemo sve od sebe. #igrajdokraja HVALA”, stoji u objavi na Instagramu. Je li ona svojevrstan oproštaj od Zrinjskog? Kreće li Jakirović put Hrvatske? Ostaje nam vidjeti…

izvor: večernji.hr