Nogometaši Arsenala slavili su 4:2 protiv Chelseaja na Stamford Bridgeu u zaostaloj utakmici 25. kola Premier lige, dok se Manchester City slavljem protiv Brightona 3:0 u dvoboju 30. kola vratio na prvo mjesto ljestvice.

Arsenal je na Stamford Bridgeu poveo u 13. minuti golom Eddieja Nketiaha, a samo četiri minute poslije za Blues je izjednačio Timo Werner. U 27. minuti novo vodstvo gostima donosi Emile Smith Rowe, ali opet uzvraća Chelsea golom Cesara Azpilicuete u 32. minuti.

Rezultatom 2:2 otišlo se na odmor, a potom za 3:2 Topnika svoj drugi pogodak postiže Nketiah u 57. minuti. Konačnih 4:2 postavio je Bukayo Saka iz kaznenog udarca u drugoj minuti sučeve nadoknade.

Arsenal se ovom pobjedom bodovno izjednačio sa svojim velikim rivalom Tottenhamom na četvrtoj poziciji, posljednjoj koja vodi u Ligu prvaka sljedeće sezone. Mateo Kovačić zbog ozljede gležnja nije konkurirao za nastup u sastavu Chelseaja.

Nogometaši Manchester Cityja vratili su se na vrh ljestvice Premier lige nakon što je tu poziciju na 24 sata “okupirao” Liverpool. Građani su slavil 3:0 na svom terenu protiv Brighton&Hove Albiona u zaostaloj utakmici 30. kola.

City je otpor gostiju slomio u drugom poluvremenu, prvo je Mahrez (53) uz dosta sreće uspio zatresti mrežu, zatim je udarac Fodena (65) na putu ka mreži pogodio u blok jednog od gostujućih igrača za 2:0, da bi konačni rezultat postavio Bernardo Silva (82).

Bila je ovo 250. pobjeda za Pepa Guardiolu na klupi Manchester Cityja.

Vodeći City sada ima 77 bodova, jedan više od drugog Liverpoola, koji je u utorak sa 4:0 nadigrao Manchester United, a oba sastava do kraja prvenstva imaju za odigrati po šest utakmica.

REZULTATI ZAOSTALIH UTAKMICA:Chelsea – Arsenal 2-4 (Werner 17, Azpilicueta 32 / Nketiah 13, 57, Smith Rowe 27, Saka 90+2-11m)

Everton – Leicester City 1-1 (Richarlison 90+2 / Barnes 5)

Newcastle United – Crystal Palace 1-0 (Almiron 32)

Manchester City – Brighton and Hove Albion 3-0 (Mahrez 53, Foden 65, Bernardo Silva 82)