Liverpool i Manchester City igrali su finale “Community Shielda” na “King Power” stadionu, a “Redsi” su podigli prvi trofej u sezoni, nakon pobjede od 3:1.

Liverpool je bio konkretnija momčad u prvom poluvremenu, iako smo vidjeli nekoliko prilika s obje strane. Redsi su iskoristili terensku inicijativu u 21. minuti, kada je Alexander-Arnold sjajno pogodio na asistenciju Mohameda Salaha.

U drugom poluvremenu Manchester City je pokušao doći do izjednačenja, ali sudeći po okolnostima, Liverpool je prije trebao postići drugi pogodak. Ipak, u 70. minuti susreta – nakon VAR-a City je izjednačio golom Alvareza. Bio je to prvi pogodak novog pojačanja Cityja…

Ipak, u 83. minuti igračima Liverpoola dosuđen je jedanaesterac nakon igranja rukom u šesnaestercu Cityja. Mohamed Salah namjestio je loptu na petercu i sigurno pogodio za veliko slavlje “Redsa”. Točku na “i” u 94. minuti stavio je Liverpoolovo pojačanje Darwin Nunez.

Liverpoolu je ovo prvi trofej u sezoni, a Guardiolina momčad morat će pričekati novu priliku da podigne trofej…

Izvor:pogled.ba