Nogometaši Tuzla Cityja su u 6. kolu Premijer lige BiH na Gradskom stadionu u Srebreniku ostvarili uvjerljivu pobjedu rezultatom 4:1 (4:0) nad Leotarom iz Trebinja.

Od prvih trenutaka utakmice bilo je jasno da izabranici Dragana Jovića žele što prije doći do prednosti i potvrditi pobjedu.

Coulibaly je doveo u vodstvo u 3. minuti, a do odmora su pogađali Kuzmanović u 21., Mišić u 32. i Nargalić u 39. minuti utakmice.

U prvom poluvremenu najbolju priliku Leotar je imao u 10. minuti preko Todorovića, ali je intervenirao golman Brajlović.

U drugom poluvremenu domaći su imali igru ​​više, ali se u Srebreniku na pogodak čekalo do 90. minute. Naime, Prvan je postigao počasni pogodak za Trebinjce i konačan rezultat.

Inače, još jednu veliku priliku gosti su imali u 81. minuti. Golman Brajlović obranio je pokušaj loba Mahira Karića.

Tuzla City je još jednom uvjerljivom pobjedom osvojio deseti bod u sezoni i plasirao se među vodeće ekipe, dok je Leotar ostao na četiri boda.

Izvor:pogled.ba