Treću pobjedu u sezoni upisali su nogometaši Barcelone koji su u gostima, u 4. kolu La Lige, lakoćom svladali Sevillu s 3-0.

Barcelona je utakmicu odlučila u prvom poluvremenu kada je postigla dva pogotka. U 21. minuti je Lewandowski sjajno prebacio domaćeg vratara Bona, ali je Fernando spasio domaće mrežu izbivši loptu s vratarske linije. No, samo ju je centrirao Raphinhi na glavu koji zabija za 1-0.

U 36. minuti donedavni igrač Seville Kounde je odlično ubacio prema Lewandowskom koji je loptu majstorski zaustavio prsima i poluvolejem zabio za 2-0. Inače, Kounde je bio dvostruki asistent protiv svog bivšeg kluba jer je namjestio i treći pogodak koji je dao Eric Garcia. Hrvatski nogometaš Ivan Rakitić odigrao je cijelu utakmicu za Sevillu.

Barcelona je skočila na drugo mjesto ljestvice i ima dva boda manje od Reala, dok je Sevilla upisala i treći poraz te je dosad osvojila samo jedan bod.

U nedjelju će igrati Osasuna – Rayo Vallecano, Athletic – Espanyol, Villarreal – Elche i Valencia – Getafe, dok kolo u ponedjeljak zatvaraju Valladolid – Almeria.