Novi polufinalisti Svjetskog prvenstva u odbojci su igrači Brazila koji su svladali Argentinu u četvrtfinalnom dvoboju s 3-1 (25-16, 23-25, 25-22, 25-21).

Bila je to repriza utakmice za brončanu medalju s posljednjih Olimpijskih igara, a tada, u Tokiju, Argentina je slavila 3-2. Ovaj put je bolji bio Brazil koji je dominirao u prvom setu, a sve nakon toga bila je neizvjesna borba u kojoj su Brazilci bili za nijansu bolji.

Argentina je vodila većim dijelom četvrtog seta te je bila blizu scenarija da ovaj četvrtfinalni meč odvede u peti set. No, sjajna serija Brazila u završnici je presudila za konačno slavlje.

U posljednjem četvrtfinalu, kasnije tijekom četvrtka, igraju u Gliwicama domaćin Poljska i Sjedinjene Američke Države. Poljaci su osvojili svjetski naslov na posljednja dva prvenstva. Brazil čeka pobjednika tog ogleda, a upravo su Brazilci gubili u finalnim susretima na ta posljednja dva prvenstva.

U srijedu su, pak, međusobni polufinalni susret osigurali Italija i Slovenija.

Talijani su svladali Francusku 3-2 (24-26, 25-21, 23-25, 25-22, 15-12), dok je Slovenija bila bolja od Ukrajine s 3-1 (18-25, 26-24, 25-19, 25-23).