U derbiju sedmog kola francuskog nogometnog prvenstva Monaco je pobijedio Lyon sa 2-1.

Lyon je otvorio sezonu upisavši u prvih pet kola četiri pobjede i remi, no potom je spojio dva poraza. Prije četiri dana “Lavovi” su izgubili na gostovanju kod Lorienta sa 1-3, a sada i u Kneževini sa 1-2. U idućem kolu Lyon očekuje ogled protiv prvaka PSG-a i novi neuspjeh bi dodatno otežao situaciju trenera Petera Bosza.

Monaco je već u 16. minuti mogao do vodstva, pucao je Krepin Diatta, ali je lopta očešala lijevu stativu. Minutu kasnije pucao je Breel Embolo, no Anthony Lopes je sjajno reagirao. Najbolju priliku za Lyon u prvom dijelu upropastio je Tete u 31. minuti.

Domaćin je poveo u 55. minuti golom Benoita Badiashilea koji je najviše skočio unutar šestnaesterca nakon ubačaja iz kornera. Sedam minuta kasnije Guillermo Maripan je glavom pogodio za 2-0. Tračak nade gostima za mogući povratak u meč donio je Karl Toko Ekambi smanjivši u 81. minuti na 2-1. U samoj završnici susreta gosti su imali nekoliko prilika za izjednačenje, ali nisu uspjeli zabiti i drugi gol.

Na ljestvici vode PSG i Marseille sa po 19 bodova. Lens je treći sa 17, a zatim slijede Lorient (16), Lyon (13)…