Nogometaši Slavena Belupa stigli su na drugo mjesto ljestvice SuperSport HNL-a minimalnom 1:0 (1:0) pobjedom protiv Varaždina u prvoj utakmici 10. kola.

Jedini pogodak na utakmici postigao je Ante Crnac u 37. minuti.

Bio je ovo drugi međusobni dvoboj dva najugodnija iznenađenja sezone i druga minimalna pobjeda Koprivničana koji su s istovjetnih 1:0 slavili i u 1. kolu u Varaždinu.

Iako je tijekom najvećeg dijela utakmice igrače ometala kiša, gledtelji u Koprivnici vidjeli su zanimljiv susret u kojemu su oba sastava težila nadigravanju.

Ipak, samo je jedna lopta odsjela u mreži, Hoxha je u 37. minuti projurio po lijevoj strani domaćeg napada, dodao Crncu koji je imao vremena namjestiti se na udarac te sa 18 metara pogoditi donji desni kut nemoćnog Zelenike.

Drugi Slaven Belupo sada ima 17 bodova, jedan više uz dvije utakmice više od trećeg Hajduka, a dva više od četvrtog Varaždina.

Na vrhu je Dinamo sa 25 bodova.

REZULTATI 10. KOLA,
Petak:
Slaven Belupo – Varaždin  1-0 (Crnac 37)

KRAJ!

90′ Igrat će se još pet minuta sudačke nadoknade

82′ Varaždina pokušava doći do gola domaćina, ali oni stoje u gustom bloku

81′ Ušli su Bašić i Kocijan, a izašli Marina i Mudražija. Kod Varaždina Puclin mijenja Brekala

74′ Promjene i kod Varaždina. Čubelić i Pilj su ušli, a izlaze Pellumbi i Elezi

70′ Ulaze Fanimo i Krstanović, a izlaze Crnac i Tepšić kod domaće momčadi

64′ Brodić se lijepo okrenuo i pucao silovito, no pokraj gola

56′ Perić je ušao u igru umjesto Herrere u redovima Varaždina

56′ Mudražija puca preko gola

52′ Prvi udarac u drugom dijelu. Crnac nije ubojit desnom nogomet kao što je bio lijevom u prvom poluvremenu

46′ Počelo je drugo poluvrijeme. Jedna izmjena kod Varaždina, ušao je Brekalo umjesto Urate

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

43′ Marković je zaustavio udarac Elezija nakon sjajne akcije Varaždina

41′ Sudar dvojice suigrača Pellumbija i Teklića, pozvani su liječnici na teren

37′ Crnac je prekrasno pogodio s 20-ak metara za 1:0 Slaven Belupa

29′ Kolarić puca pokraj gola

25′ Marina je dobio žuti karton nakon prekršaja nad Teklićem. On je sam pucao iz slobodnog udarca, no nije bio precizan

24′ Dobra lopta Kvržića, ali Christopoulos nije stigao do lopte

14′ Jelenić je vraćao loptu za Zeleniku, ali tamo je bio Crnac koji je zamalo zabio za 1:0 Slavena

9′ Drugi žuti karton za Varaždince, požutio je i Stanić

8′ Odlična prilika za Teklića, no najbolji igrač Varaždina u dosadašnjem dijelu prvenstva nije dobro zahvatio loptu

6′ Urata je dobio žuti karton zbog igranja rukom na sredini terena

1′ Počela je utakmica!

SLAVEN: Marković, Martinaga, Marina, Božić, Hoxha, Mudražija, Crnac, Kvržić, Tepšić, Branšteter, Christopoulos

VARAŽDIN: Zelenika, Pellumbi, Stanić, Brodić, Teklić, Kolarić, Elezi, Urata, Jelenić, Herrera,  Stanić