Manchester City je u subotu u utakmici sedmog kola engleskog prvenstva pobijedio Wolverhampton sa 3-0 i privremeno zasjeo na čelo ljestvice, a gol za povijest zabio je Erling Haaland.

City je poveo već u prvoj minuti susreta i to pogotkom Jacka Grealisha nakon asistencije Kevina de Bruynea. Na 2-0 je 15 minuta kasnije povećao Erling Haaland. Wolverhampton je ostao na deset igrača nakon što je u 33. minuti isključen Coillins. No na 3-0 za City podiže Phil Foden u 69. minuti.

Ovim pogotkom Haaland je postao prvi igrač u povijesti Premier lige koji je postigao najmanje jedan gol na prva četiri gostovanja. Dosad je u 10 nastupa za City postigao 14 pogodaka, a u zadnjih 99 utakmica ukupno – 100.

Manchester City je s tri boda iz ove utakmice zauzeo prvo mjesto sa 17 bodova, ali Arsenal, koji ima utakmicu manje i dva boda manje, sutra igra utakmicu u gostima kod Brentforda pa se to može promijeniti. Wolverhampton je 16 sa šest bodova.

REZULTATI 7. KOLA:

Subota:

Wolverhampton Wanderers – Manchester City (Grealish 1, Haaland 16, Foden 69)

Odigrano u petak:

Aston Villa – Southampton 1-0 (Ramsey 41)

Nottingham Forest – Fulham 2-3 (Awoniyi 11, O’Brien 77 / Adarabioyo 54, Palinha 57, Reed 60)