Rukometaši Izviđača opravdali su ulogu favorita na gostovanju u Kaknju. Večeras su „Skauti“ u okviru četvrtog kola ostvarili uvjerljivu pobjedu rezultatom 26:37 (12:21).

Od samog početka susreta nije bilo dileme, Izviđač je večeras došao po pobjedu, samo je pitanje bilo kojom razlikom, prenosi svijet-rukometa.com.

Krenuli su „Skauti“ silovito i već u 8. minuti bili su na četiri gola prednosti. Do kraja prvog dijela prednost je polako rasla da bi se na odmor otišlo kod rezultata 12:21.

U nastavku nije bilo bitnijih promjena, Izviđač je nastavio s dominacijom, za na kraju konačnih 26:37.

Izviđač su do pobjede vodili Luka Bubalo sa osam te Zvonimir Lukenda i Berin Keso sa po pet postignutih golova. Po četiri su dodali Milan Vukšić i Ivano Pavlović.

U redovima domaćina istakao se Benjamin Hrustić sa četrnaest postignutih golova, piše svijet-rukometa.com.

Izvješće sa službene stranice Izviđača – izvidjac.com

Rukometaši Izviđač Central osiguranja s „pola gasa“ došli su do uvjerljive pobjede na momčadi Kaknja u Kaknju. „Skauti“ su od početka susreta imali rezultatsku prednost koju nisu ispuštali do kraja susreta. Golovima Vukšića, Pavlovića, Ljubića te dva Kese, Izviđač je u 8. minuti otišao na prednosti od četiri gola (1:5). Domaći rukometaši su se držali do 18.minute do rezultata (8:11), nakon čega je uslijedilo desetak minuta totalne dominacije „Skauta“. Serijom 10:2, Izviđač je došao do dvoznamenkaste prednosti (10:21, 29. minuta). Do kraja poluvremena Kakanj postiže dva pogotka tako da se na odmor odlazi pri rezultatu 12:21.

U drugom dijelu „Skauti“ su rutinskom igrom održavali stečenu prednost. Da prednost Izviđača na koncu susreta ne bude viša uvelike se pobrinu vratar Kaknja, koji je obranio devetnaest šutova, od kojih njih desetak su bili „zicer“ prilike.
Trener Čolina uglavnom je ravnopravno rasporedio minutažu svim svojim rukometašima, koji su bili u zapisniku susreta, osim Mladena Boškovića koji nije ulazio u igru. Svi „Skauti“, osim vratara te Boškovića i Dedića, su se upisali u listu strijelaca.

Luka Bubalo je bio najefikasniji s osam golova, po pet su postigli Bern Keso i Zvonimir Lukenda te po četiri Milan Vukšić i Ivano Pavlović.
Vratar Ivan Herceg imao je trinaest obrana od kojih su dvije obrane bila sa sedam metara.

Benjamin Hrustić bio je daleko najefikasniji u redovima Kaknja s četrnaest golova, dok je Tarik Žiga skupio devetnaest obrana.

Sljedećeg vikenda pred „Skautima“ je u Gradskoj športskoj dvorani u Ljubuškom derbi susret kola s tuzlanskom Slobodom.

Premijer liga BiH, sezona 2022/2023., 4. kolo.
Kakanj, 01.19.2022. u 20:00 sati.

RK Kakanj – RK Izviđač Central osiguranje 26:37 (12:21)

Kakanj, dvorana JU KSC Kakanj, gledatelja 200.
Suci: Ognjen Danilović i Sebastijan Karan (Banja Luka)
Nadzornik: Aleksandar Vrhovac (Banja Luka).

RK Kakanj: Žig (19 obrana, 1 sedmerac), Dervenčić, Hrustić 14, Čamidžić 2, Gashi, Ihtijarević, Alijagić 1, Delić, Burić 1, Škijan 4, Hrustanović 1, Brkić 1, Bojčić, Polić, Haldrović 1.
Trener: Sulejman Beganović.

RK Izviđač CO: Herceg (13 obrana, 2 sedmerca), Alihodžić (2 obrane), Vukšić 4/1, Lukenda 5, Keso 5/1, Ljubić 2, Dedić, Bošković, Bubalo 8, Šaravanja 3, Pavlović 4/1, Ćeško 3, Vujović 1, Bebek 2.
Trener: Toni Čolina.

Isključenja: Kakanj 2 minuta, Izviđač 6 minuta.
Sedmerci: Kakanj 6/4, Izviđač 4/3.