Nogometaši Ljubuškog jučer su na Babovcu odigrali fenomenalnu utakmicu u kojoj su deklasirali Turbinu iz Jablanice i na kraju slavili rezultatom 7:1. Utakmica je praktično bila riješena u prvom poluvremenu koje su domaći nogometaši riješili u svoju korist rezultatom 3:0. Ljubuški je poveo u 23. minuti golom Nikole Granića, pet minuta kasnije Bože milas je povećao na 2:0, a na treći gol se čekalo također pet minuta,kada je u 33. minuti Luka Bencun povisio na 3:0.

Prvih 35 minuta drugog poluvremena mreže su mirovala, a onda je Adis puce u 80. minuti smanjio na 3:1. Taj gol kao da je razljutio nogometaše Ljubuškog koji su nakon toga još četiri puta zatresli mrežu gostiju iz Jablanice. Na 4:1 povisio je Noah – Luka Šimić u 85.minuti, na 5:1 Nikola Granić, svojim drugim golom, u 88. minuti, na 6:1 Antonio Čuljak u 90., a konačnih 7:1 postavio je Marin Brkić u prvoj minuti sudačke nadoknade.

Ljubuški je ovom pobjedom „skočio“ na 9. mjesto prvenstvene ljestvice s 11 osvojenih bodova u devet kola

Na prvo mjesto se „vratila“ Sloga iz GV/U, koju je Ljubuški u prošlom kolu svladao na njenom terenu rezultatom 2:1.

U idućem 10. kolu, koje se igra 23.10., Ljubuški gostuje u Livnu kod Troglava.