Kako nijedna nesreća ne dolazi sama, pokazalo se to i ovaj tjedan, kada je u pitanju roster „Skauta“. Nakon što su ranije ostali bez pomoći Milana Dedića, Domagoja Alilovića, Zvonimira Lukende za susret s Krivajom u Zavidovićim, trener Toni Ćolina nije mogao računati na Diano Ćeško, ponajboljih „Skauta“ u posljednjim susretima, a ozlijeđenima se pridružio i Jure Bubalo na kojeg je Čolina računao u posljednjim utakmicama.

Međutim da „Skauti“ imaju karakter pokazali su u utakmici u Zavidovićima. Odigrali su herojski pred prepunim tribinama i „nabrijanim“ suparnikom, koji je bio silno motiviran da im prvi skine „skalp“ ove sezone.

U pravoj sportskoj atmosferi, u prepunoj dvorani, u kojoj je sve gorilo, naši momci su hladnokrvno otvorili utakmicu golovima Mateja Ljubića i Ivana Pavlovića. Nakon toga uslijedio je period u kome se igralo gol za gol, da bi od 6. do 9.minute Izviđač serijom 4:1 stigao do prednosti od četiri gola ( 4:8, 9.minuta). Ponovno slijedi period igre gol za gol da bi domaći rukometaši serijom 3:0 došli do poravnanja rezultat (12:12, 19.minuta).
Slijede dva pogotka Milana Vukšića za novu prednost (12:14, 20.minuta), ali domaći u 23.minuti stižu do novog egala (14:14). U posljednjih sedam minuta „Skauti“ postižu pet, domaći rukometaši dva gola za konačnih 16:19 na koncu prvog poluvremena.

Drugo poluvrijeme „Skauti“ odlično otvaraju i u 36.minuti stižu do najveće prednosti (17:23). Prednost o d šest pogodaka „Skauti“ održavaju do 40.minute (20:26). Slijedi serija domaćih rukometaša od tri uzastopna pogotka i prednost je prepolovljena (23:26, 42.minuta). „Skauti“ uzvraćaju i u 50.minuti imaju pet olova prednosti (25:30, 50.minut). Od 50. do 55. minute na krilima frenetične publike i vratara domaći stižu do poravnanja rezultata (32:32) te se je ušlo u dramatičnu završnicu.
Iz kontre Milan Vukšić postiže gol za 32:33, a Amar Amitović pogotkom za Krivaju poravnava rezultat. Ivano Pavlović donosi novu prednost za „Skaute“, ali uzvraća Deni Velić za novo izjednačenje rezultata. Četrdeset sekundi prije kraja Milan Vukšić pogotkom sa sedam metara postavlja konačan rezultat od 34:35 za veliko slavlje svoje momčadi u dvorani u Zavidovićima.

Skaute su do pobjede predvodili Ivano Pavlović sa sedam pogodaka, a po šest su postigli Milan Vukšić i Matej Ljubić. Odličan je bio i Ivan Herceg s 14 obrana.

Faris Čolaković sa 12 pogodaka je bio najefikasniji kod domaćih, a pratio ga je Amar Amitović sa sedam.

U sljedećem 12.kolu Izviđač u Gradskoj športskoj dvorani Ljubuškom dočekuje momčad Konjuha.

BH Telecom Premijer liga BiH, sezona 2022/2023., 11. kolo.
Zavidovići, 19.11.2022. u 19:00 sati.

RK Krivaja – RK Izviđač Central osiguranje 34:35 (16:19)

Zavidovići, Gradska dvorana Zavidovići, gledatelja 1000.
Suci: Nedim Lipa (Sarajevo) i Adnan Muhtarević (Živinice)
Nadzornik: Predrag Dejanović (Prijedor).

RK Krivaja: Omerović, Hamurović, Amitović 7, Bašić 1, Velić 3, Mehić 4/2, Sinanović, Husanović, Previšić 1, Telalović 2, Polić 3, Čolaković 12, Abdurahmanović 1, Avdić, Džakmić, Hadžihasić.
Trener: Ivan Divković.

RK Izviđač CO: Herceg (14 obrana, 1 sedmerac), Alihodžić (1 obrana), Suljević, Vukšić 6/3, Primorac, Odak 3, Keso 3, Ljubić 6, Bošković 1, Bubalo 2, Šaravanja 4, Pavlović 7, Dedić, Vujović 1, Bebek 2.
Trener: Toni Čolina.

Isključenja: Krivaja 12 minuta, Izviđač 4 minuta.
Sedmerci: Krivaja 3/2, Izviđač 4/3.

Izvor:izvidjac.com