Prvih desetak minuta utakmice između ŽRK Izviđač i Sloge iz GV-U, protekla je u igri gol za gol. U 11.minuti bilo je 6:6, a tri minute kasnije domaće rukometašice imale su prednost 8:6. Od 19 – 26.minute serijom 5:0 skautice dolaze do prednosti od šest golova, bilo je 14:8, a do odmora obje ekipe postižu po dva gola pa se na odmor odlazi s rezultatom 16:10.
Nakon 6-7 minuta igre u nastavku domaće rukometašice su držale prednost od pet-šest golova, a od 37 – 44 minute seriju 5:0 prave gošće i dolaze do poravnanja 21:21. Uslijedila je nešto efikasnija i bolja igra skautica pa je u 53.minuti bilo plus četiri, 27:23, a onda nova serija gošći 4:0 dovodi rezultat u egal u 57.minuti. Ipak, do kraja susreta domaće rukometašice postižu dva gola, a gošće jedan za konačni rezultat 29:28. Iva Grbavac i Anđela Boras postigle su po 7 golova za Izviđač, Melisa Lerić je dodala 6, a Lucija Vistorop 4 gola. Kod Sloge Ajla Alikadić i Dalila Abazović postigle su po 7 golova, Ema Dadić 6, a Zahida Zajmović 4 gola.

17.kolo PL(Ž): Grude – Krivaja 35:25, Zrinjski – Mira 26:25, Izviđač – Sloga (GV-U) 29:28, Jedinstvo (Br) – Knežopoljka 17:32, Hadžići – Ilidža 25:22. Slobodan Borac.
1.Grude 32, 2.Hadžići 27,3.Borac i 4.Krivaja 20, 5.Izviđač 19….

U 18.kolu Prve lige Federacije BiH – skupina Jug, rukometaši Izviđača 2 ugostili su ORK Bosna (Sa) i slavili 35:27 (16:12). Bila je to još jedna sigurna pobjeda mladih skauta koji su na odmoru imali četiri gola prednosti.
I u nastavku domaćini nisu ništa prepustili slučaju i mirno su priveli utakmicu kraju koja je završila s osam golova prednosti 35:27. U redovima Izviđača posebno se istaknuo Mateo Luburić s 13 postignutih golova, a povratnik na parket Nikola Primorac postigao je 6 golova. Kod Bosne su Amar Herić i Amar Malagić postigli po 6, a Kenan Selimović 5 golova.