Rukometaši Izviđača upisali su novu pobjedu u BH Telecom Premijer ligi.

Skauti su u 4. kolu u Zenici deklasirali domaćeg Čelika i slavili s uvjerljivih 51:22. Na poluvremenu je bilo 24:11 za Ljubušake.

Pobjeda ni jednog trenutka nije dolazila u pitanje, već sredinom prvog poluvremena Izviđač je otišao na visokih osam golova razlike (12:4), a do kraja poluvremena bilo je već 13 golova prednosti (24:11) za goste iz Ljubuškog.

Kod Izviđača Luka Bubalo je postigao deset golova, dok su Luka Šević i Edvin Dželilović postigli po sedam, a kod domaćih Bjelopoljak je upisao osam a Čelenka pet golova.

Podsjećamo, Izviđač je zbog europskih nastupa odigrao tri kola i ima pet bodova, svladao je Maglaja u Ljubuškom 33:32, odigrao neriješeno u Vogošći s istoimenim domaćinom 32:32 i sada slavio kod Čelika.

Utakmica 3. kola protiv Hercegovina je odgođena.

Nakon četiri uvjerljiva poraza na startu sezone – na svom terenu od Gračanice s 29:44 te Izviđača s 22:51, kao i u gostima kod trebinjskog Leotara s 34:43 i kod Čapljine s 35:49, upitno je hoće li zenički tim uspjeti prebroditi tešku financijsku situaciju.

Naime, igrači su, odmah nakon utakmice, tražili sastanak s predsjednikom kluba Panetom Škrbićem.

Inače, 4. kolo sinoć su otvorili Maglaj i tuzlanska Sloboda, a pobjedu je ostvario domaćin Maglaj s 25:21.