Rukometaši Izviđača večeras su u Čapljini u susjedskom derbiju koji se igrao u sklopu 8.kol BH Telecom premijer lige bili bolji od rukometaša Čapljine i slavili rezultatom 31:26, a na poluvremenu je bilo 12:10 u njihovu korist.

„Skauti“ su u utakmicu ušli tražeći način kako pobijediti, a energetski se ne potrošiti pred sutrašnji put na utakmicu 4.kola EHF European league, protiv momčadi Chamberya, koja se igra u utorak 21.11.2023.godine u Chamberyu.

Igra „Skauta“ na 33 obrtaja dala je priliku domaćinu da drži rezultatski priključak skoro do 50.minute, kada su ubacili u brzinu više i priveli utakmicu u mirne vode.

U redovima Izviđača daleko najefikasniji je bio Edvin Dželilović s 10 postignutih golova. Diano Ćeško se u listu strijelaca upisao 6 puta, a Vasilije Kovač 4 puta.
Haris Suljević skupio je 12, a Aldin Alihodžić 4 obrane.

Kod Čapljine Lovro Krešić postigao je 8, a Nikola Bartolović 5 golova.

Već u utorak,21.11.2023. godine „Skaute“ očekuje susret u Chamberyu protiv momčadi Chambery.

BH Telecom Premijer liga BiH, sezona 2023/2024, 8. kolo.
Čapljina, 18.11.2023. u 17:30 sati.

HRK Čapljina – RK Izviđač Agram 26:31 (10:12)

Čapljina, Gradska sportska dvorana, 200 gledatelja.
Suci: Andrija Knezović i Dražen Begić (Mostar).
Nadzornik: Zdravko Petković (Ljubuški).

HRK Čapljina: Majić, Bebek 1, Kolovrat 2, Pavlović 2, Krešić 8, Akrapović, Lasta, Kozarić 1, Buntić 1, Vasilj 2, Dragićević 1, Bartolović 5, Pažin 2, Sesar, Raguž.
Trener: Dragan Suton.

RK Izviđač Agram: Alihodžić (4 obrane, 1 sedmerac), Suljević (12 obrana), Lukenda 1, Odak 2, Šević 2, Ljubić 2, Dedić, Dželilović 10/5, Šimić 1, Bubalo, Šaravanja 1, Pavlović 2/1, Ćeško 4, Kovač, Ševo, Lasić.
Trener: Toni Čolina.

Isključenja: Čapljina 12 minuta, Izviđač 14 minuta.
Sedmerci: Čapljina 2/1, Izviđač 6/6.

Izvor:izvidjac.com