U 17. kolu Druge lige F BiH – skupina Jug nogometaši Ljubuškog su jučer na Babovcu svladali Grude rezultatom 2:1, na poluvremenu je bilo 1:0.

Ljubuški je poveo golom Maria Puljića u 24. minuti utakmice i tim rezultatom se otišlo na odmor. Mreže su mirovale do 74. minuta kada je Ivan Tolić izjednačio na 1:1. Ipak, domaćini su golom Marka Čuljka u 84. minuti došli do 10 prvenstvene pobjede.

Tom pobjedom i s nova tri boda te porazom vodećeg Klisa u Kruševu, Ljubuški se vratio na čelo prvenstvene ljestvice. Sada Ljubuški i Klis, nakon 16 odigranih kola, imaju po 32 boda, a Kruševo je treće s bodom manje.

Ljubuški je nastupio u sljedećem sastavu: Lovro Maslać, Mateo Mucić, Marin Brkić, Mario Puljić, Marko Čuljak, Nikola Granić, Antonio Čuljak, Franjo Vučić, Stanko Mišetić, Luka Bebek i Ilija Vego. Trener: Andrej Markić.

U igru su umjesto Matea Mucića, Ilije Vege, Nikole Granića i Luke Bebeka ušli Noah – Luka Šimić, Veselko Vištica, Bože Milas i Anđelko Brekalo.

Na klupi za rezerve još su sjedili: Mate Ilić, Luka Matijašević, Vinko Lauc i Josip Sopta.

Utakmicu je sudio Armin Šarić s pomoćnicima Srećkom Skokom i Hrvojem Brkićem.

Delegat je bio Zdenko Raguž.

U idućem kolu nogometaši Ljubuškog gostuju u Stocu kod istoimenog domaćina.

Međugorje– : –

U 15. kolu Premijer lige BiH rukometašice Izviđača ugostile su u subotu u GŠD u Ljubuškom rukometašice Krajine iz Cazina i u zanimljivoj utakmice slavile rezultatom 35:32.

Unatoč pobjedi rukometašice Izviđača ostale su na posljednjem mjestu ljestvice, ali sada imaju šest bodova, odnosno samo dva boda manje od osmoplasiranog Zrinjskog i devetoplasirane Sloge 2013.

Vodeće na ljestvici su rukometašice Gruda koje su u ovom kolu na domaćem terenu svladale Slogu 2013 rezultatom 42:23 i imaju 26 bodova. Isti broj bodova i nešto lošiju gol razliku imaju drugoplasirane rukometašice Hadžića koje su u derbiju kola u Hadžićima svladale Borac rezultatom 24:20.

Utakmica Hadžića i Borca je odigrana u atmosferi kakvu bh. dvorane odavno ne pamte kada je u pitanju jedna ženska utakmica.

Dvorana u Hadžićima je bila ispunjena do posljednjeg mjesta, a preko 1.000 domaćih navijača bodrilo je rukometašice Hadžića i pomoglo im da dođu do velikog trijumfa.

U idućem kolu rukometašice Izviđača, u derbiju začelja, gostuju u Uskoplju/Gornjem Vakufu kod Sloge 2013. Utakmica je to biti ili ne biti i za jednu i za drugu ekipu.

U 15. kolu 1. Lige F BiH – skupina Jug rukometaši Izviđača 2 su u subotu u Čitluku svladali momčad Međugorja rezultatom 44:28.

Najefikasniji u momčadi trenera Ivana Džolića bili su Dominik Šuvak s devet i Sergej Purić sa šest postignutih golova.

Tom pobjedom Izviđač 2 zadržao se na petom mjestu prvenstvene ljestvice s 21. osvojenim bodom iz 16 kola. Rukometaši Međugorja su na pretposljednjem, 11. mjestu ljestvice i u 16 odigranih kola osvojili su samo tri boda.

U derbiju kola rukometaši Veleža svladali su Zrinjski 28:26 i zadržali prvo mjesto na ljestvici.

U idućem kolu rukometaši Izviđača 2 ugostit će upravo momčad Zrinjskog.

Napominjemo da se Izviđač 2 u 1. ligi F BiH skupina Jug natječe izvan konkurencije.

Odbojkašice OK Libero Ljubuški bile su slobodne ovaj vikend i prvenstvo nastavljaju vikend nakon Uskrsa kad u sklopu Lige Hercegovine igraju protiv Delminiuma iz Tomislavgrada.