U 20. kolu Druge lige F BiH – skupina Jug nogometaši Ljubuškog jučer su u derbiju kola gostovali na „Barama“ u Čitluku i protiv domaćeg Brotnja odigrali 1:1.

Domaćini su poveli u 25. minuti utakmice autogolom Tomislava Bošnjaka, a Ljubušaci izjednačili u 37. minuti golom Gabrijela Puljića. Podsjetimo, Puljić je bio strijelac i u prošlom kolu na Babovcu protiv Turbine koju su momci trenera Andreja Markića dobili 5:2, a Puljić je tada postigao vodeći gol već u petoj minuti utakmice.

Nakon Puljićevog gola, mreže na „Barama“ su mirovale do kraja utakmice.

HNK Rama– : –

Neriješen rezultat nogometaša Ljubuškog iskoristilo je drugoplasirano Kruševo te pobjedom u Jablanici nad domaćom Turbinom 3:1, preuzelo vrh ljestvice. Sada je Kruševo vodeće s 40 bodova iz 19 odigranih susreta, Ljubuški ima isti broj odigranih utakmica ali bod manje na prvenstvenoj ljestvici. Treće je Brotnjo s 35 bodova iz 18 odigranih utakmica.

Tablice omogućuje Sofascore

Ljubuški je protiv Brotnja nastupio u sljedećem sastavu: Lovro Maslać, Tomislav Bošnjak, Veselko Vištica, Mateo Mucić, Marin Brkić, Marko Čuljak, Nikola Granić, Bože Milas, Gabrijel Puljić, Stanko Mišetić i Luka Bebek. Trener: Andrej Markić.

U igru su umjesto Luke Bebeka, Matea Mucića, Nikole Granića, Stanka Mišetića i Marina Brkića ušli Antonio Čuljak, Franjo Vučić, Grgo Vasilj, Noah – Luka Šimić i Josip Šošić.

Na klupi za rezerve još su sjedio Mate Ilić.

Utakmicu je sudio Anel Puce s pomoćnicima Nedimom Pobrićem i Tonijem Jelonjićem.

U idućem kolu koje je na rasporedu već u srijedu, 17. travnja, NK Ljubuški će na Babovcu ugostiti Kamešnicu iz Podhuma. Utakmica se igra s početkom u 17,30 sati.

U derbiju kola, u četvrtak, 18 travnja, vodeće Kruševo dočekuje trećeplasirano Brotnjo.

“Svakome po bod na Barama.🤝

U prekrasnoj atmosferi i teškoj utakmici, na kraju je rezultat bio onaj najrealniji, te su obje ekipe podijelile po bod. 1️⃣1️⃣

Zahvaljujemo se navijačima gostujućeg kluba, koji su skupa s našim ” Grdanima” priredili sjajno popodne na našim Barama”, objavili su iz NK Brotnjo na svojoj facebook stranici.