Rukometaši Izviđač Agrama sinoć su u uzvratnoj utakmici 2.kola EHF European Cup-a savladali momčad ITA Raimond Sassari i plasirali se u naredno kolo ovog natjecanja. U uzvratnoj utakmici vodila se žestoka borba tijekom cijele utakmice. Talijanska momčad nije se predavala do samoga kraja i na sve načine je pokušavala doći do povoljnog rezultata i uzvratiti „Skautima“ za prošlotjedni poraz. „Skauti“ uz dosta napora tek u završnim minutama uspjeli slomiti otpor žilavog protivnika i pokazati mu da od njihovog prolaska dalje nema ništa.

Raspoloženi Diano Ćeško doveo je svoju momčad u vodstvo pogotkom u 44 sekundi. Zaredalo je s nekoliko propuštenih napada s jedne i druge strane da bi Talijani porvana li preko Delogua u 4. minuti. Izviđač je do prednosti od dva gola stigao u 7.minuti (4:2), a tri gola prednosti imao je u 10.minuti (6:3). Golom Hamidovića u 17.minuti stvari su vraćene na početak jer je rezultat bio u „egalu“ (7:7). Do kraja poluvremena vodila se bespoštedna borba, igralo se „gol za gol“, do zadnje 2 minute prvog poluvremena, kada su rukometaši Izviđača uspjeli ponovno stići do dva gola prednosti (14:12, 59.minuta i 15:13, 60.minuta). Sa zvukom sirene Aldini postiže 14. gol za talijansku momčad tako da se odlazi na odmor pri rezultatu 15:14 za Izviđač.

Prvi pogodak u 2.poluvremu postiže Izviđač preko Mateja Šimića u 31.minuti. Golovima Brzića i Aldinia, Sasari poravnava rezultat na 16:16, u 33.minuti. Serijom 3:1 Izviđač ponovno stiže do prednosti od dva gola (19:17, 35.minuta). Prednost, od jednog do dva gola, „Skauti“ drže do 41.minute kada Talijani ponovno poravnavaju rezultat (21:21). Golom Hamidovića u 44. minuti, zadnji put u utakmici, gosti uspijeva doći do neriješenog rezultata (23:23). Od 45. do 52. „Skauti“ su, kako se pokazalo, prelomili utakmicu. Golovima ĆeškeLjubića te dva gola Čuvala Izviđač je stigao do tri gola prednosti (27:24, 50.minuta) Do kraja utakmice talijanska momčad je rezultatski zaostatak uspijevala smanjiti na dva gola, ali dalje od toga rukometaši Izviđača nisu dopuštali. U završnim minutama Marijan Šaranaja dovodi Izviđač do prednosti od 5 golova (32:27, 59.minuta), ali golom Aldinia, Sassari je smanji na konačnih 32:28 i slavlje u Gradskoj športskoj dvorani moglo je započeti.

Diano Ćeško kao i u Sasariu bio je najučinkovitiji i najraspoloženiji „Skaut“ s 10 golova uz 71 % uspješnosti šuta (10 od 14). Odlični Filip Odak protivničku mrežu pogodio je 7 puta uz uspješnost od 88% (7 od 8), Luka Bubalo postigao je 3 gola, a po dva puta u listu strijelaca upisali su se Zvonimir LukendaMatej LjubićMarijan Šaravanja te s dva ključna gola Matej Čuvalo.
Vratari Izviđača skupili su 14 obarana (Suljević 10, Alihodžić 4).

Kod talijanske momčadi ponovno najefikasniji je bio Dino Hamidović sa 9 golova. 7 golova postigao je Giovanni Nardin, a 4 Enrico Aldini.
Vratar Giovanni Pavani imao je 14 uspješnih intervencija.

Protivnika u 3.kolu EHF European Cup-a Izviđač će saznati u utorak, 29.10.2024. u 11.satu kada je u Beču zakazano izvlačenje parova.
Nakon ove utakmice „Skauti“ se okreću natjecanju Premijer lige. Već u srijedu kad 30.10.2024. gostuju u Tuzli gdje će odigrati zaostalu utakmicu 5.kola protiv odlične momčadi Slobode.

EHF CUP 2024/25, 2 kolo, 2. utakmica
Ljubuški, 26.10.2024. u 19:00 sati.

RK Izviđač Agram – ITA Raimond Sassari 32:28 (15:14)

Ljubuški, Gradska športska dvorna, 1500 gledatelja.
Suci: Gregoriana Murariu i Mihaela Paraschiv (Rumunjska).
Nadzornik: Radoš Rakočević (Crna Gora).

RK Izviđač Agram: Alihodžić (4 obrana), Suljević (10 obrana), Vukšić 1, Lukenda 2, Odak 7, Šević 1, Šahinović, Ljubić 2, Šimić 2, Bubalo 3, Šaravanja 2, Ćeško 10/3, Semić, Čuvalo 2, Grbavac, Bebek.
Trener: Ivan Džolić, Milan Tolić.

ITA Raimond Sassari: Pavani (14 obrana), Aldini 4, Nardin 7/3, Mura, Malandrin De Oliveira , Bronzo, Delogu 2, Coppola 2, Hamidović 9, Bomboi, Spanu, Brzić 1, Miri 1, Codina Vivanco 1.
Trener: Antonj Laera.

Isključenja: Izviđač 10 minuta, Raimond Sassari 8 minuta.
Sedmerci: Izviđač 3/3, Raimond Sassari 3/3.

Izvor:izvidjac.com