Lana Pudar jutros je u kvalifikacijama otplivala svoju prvu utrku u disciplini 100m delfin na Europskom juniorskom prvenstvu u Bukureštu, te se plasirala u polufinale koje je na programu danas iza 16:30 sati.

Lana je svoju kvalifikacijsku utrku isplivala u vremenu 59.99, što je bilo dovoljno za prvo mjesto u svojoj grupi i ukupno drugo vrijeme jutarnjih kvalifikacija u grupi 4.

Mlada Mostarka je na prethodnim Mediteranskim igrama osvojila dva zlata, na 100 i 200 metara delfin, a u istoj disciplini na 50 metara zauzela je peto mjesto.

16-godišnjakinja je prošle godine osvojila je srebrnu medalju na Europskom prvenstvu za juniorke u disciplini 200 metara leptir, nakon čega je bila srebrena u disciplini 50 metara leptir, a kruna natjecanja došla je 11. srpnja kada je postala prvakinja u disciplini 100 metara leptir.

Izvor:pogled.ba