Rukometaši Izviđača sinoć su odigrali posljednju utakmicu u natjecanju BH Telecom Premijer lige s momčadi Knjuha iz Živinica. Utakmica koja je bila bez rezultatskog naboja protekla je u revijalnom tonu. Trener Toni Čolina dao je priliku igračima koji su imali manju minutažu tijekom sezone tako da su u veći dio utkmice odigrali Milan DedićTodor MilisavljevićMatej Čuvalo, Marko Čuljak, Sergej Purić i Mile LasićIvano Pavlović odigrao je tek uvodni 5-6 minuta, a nešto više Milan Vukšić.

Prvih dvadesetak minuta utakmice „Skauti“ su kontrolirali rezultat (10:6, 13 minuta, 12:9 19.minuta) da bi gosti serijom 5:0 od 19. – 26. minute napravili preokret (12:14, 26.minuta). Završnih 4-5. minuta proteklo je u igri “gol za gol” tako da su gosti otišli na odmor s minimalnom prednošću, bilo je 18:17 u njihovu korist.

U drugom dijelu momčadi su se smjenjivale u vodstvu, ali prednost ni za jednu momčad nije bila veća od 2 gola.
Na kraju završilo je neodlučno 36:36 što je i naj realnije, mada su i jedni i drugi u zadnjoj minuti imali priliku doći do pobjede.
U momčadi Izviđača 6 golova postigao je Matej ŠimićTodor MilisavljevićMilan Dedić Luka Šević postigli su po 5, a Filip Odak 4 gola.
Marko Čuljak i Haris Suljević „skupili“ su po 7 obrana.

Kod momčadi Konjuha najefikasniji je bio Nermin Smajić sa 9 golova, 6 je postigao Boris Bosić, a po 5 Semir Memić i Aid Selimović.
Vratar Ahmed Čabaravdić imao je 11 uspješnih intervencija.
Ovom utakmicom spuštena je zavjesa na još jednu uspješnu sezonu „Skauta“ u kojoj su došli do 10. titule prvaka BiH.

BH Telecom premijer liga BiH, sezona 2023/2024, 26. kolo.
Ljubuški, 16.05.2024. u 18:00 sati.

RK Izviđač Agram – RK Konjuh 36:36 (17:18)

Ljubuški, Gradska športska dvorana, 200 gledatelja.
Suci: Irem i Irhad Mešić (Sarajevo) .
Nadzornik: Zdenko Alpeza (Mostar).

RK Izviđač: Čuljak (7 obrana), Suljević (7 obrana ), Vukšić 2/1, Milisavljević 5, Odak 4, Šević 5, Ljubić 1, Dedić 5, Čuvalo 2, Šimić 6/4, Bubalo 2, Šaravanja 1, Pavlović, Bebek 1, Purić 2, Lasić.
Trener: Toni Čolina.

RK Konjuh: Musić 4, Buinenko, Pirić, Hadžiavdić 1, Hadžić, Modrić 2, Čabaravdić (11 obrana, 4 sedmerca), Smajić 9/4, Knežević, Kadrić, Bosić 6/1, Memić 5, Klopić 1, Osmanhodžić 3, Sinanović, Selimović 5.
Trener: Davor Kadić.

RA  IZVIĐAČ

Jedna radosna vijest dolazi nam iz Njemačke. Naime, 15 dječaka i 10 djevojčica RA Izviđač i 11 djevojčica HRK Međugorje uzrasta 2011/12 sretno je stiglo u Njemačku na međunarodni rukometni turnir Quirenes cup koji se održava ovaj vikend u gradu Duseldorfu.