Svevlad Hoffman, savjetnik ravnatelja Granične policije Bosne i Hercegovine, podnio je Središnjem izbornom povjerenstvu Bosne i Hercegovine, sukladno Zakonu o sukobu interesa i tijelima vlasti u Federaciji BiH, zahtjev za opoziv Aljoše Čampare, zastupnika stranke „Narod i pravda“ u Skupštini Županije Sarajevo i izaslanika u Domu naroda Parlamenta Federacije BiH, doznaje Hrvatski Medijski Servis od izvora bliskog SIP-u BiH.
Kako doznajemo, u zahtjevu stoji da se, s obzirom na to da obavlja dužnost ministra unutarnjih poslova Federacije BiH te obnaša izvršnu vlast, Čampara nalazi u sukobu interesa jer obnaša dvije funkcije u zakonodavnoj vlasti – zastupnik u Skupštini Županije Sarajevo i izaslanik u Domu naroda Parlamenta Federacije BiH.
U zahtjevu u koji je HMS imao uvid stoji da Hoffmann od SIP-a BiH traži da zbog „nespojivosti funkcija u izvršnoj i zakonodavnoj vlasti te eklatantnog sukoba interesa“ Čampari oduzme mandate zastupnika i izaslanika.
On od SIP-a BiH traži da prema Čampari postupi na isti način kao kada je zbog nespojivosti funkcija i izvršnoj i zakonodavnoj vlasti koje obavlja, Ismiru Juski iz SBB-a oduzet mandat općinskog vijećnika u sarajevskoj Općini Centar jer je on ujedno savjetnik federalnog ministra energetike i rudarstva, Nermina Džindića.
Autentičnost ovog zahtjeva, na upit HMS-a, potvrdio je sam Hoffmann koji je kazao da je ovo prilika da SIP BiH pokaže vrijedili li Izborni zakon BiH za sve ili samo za neke.
-Ovaj sam zahtjev podnio radi naroda i pravde, jer bez obzira o kojem se narodu radilo i čija se pravda provodila nenarodno je, nepravedno i nemoralno da gosp.Čampara jednim stražnjicom sjedi na tri stolice tj.fotelje koje su pri tom čudan miks izvršne i zakonodavne vlasti na čak dvije razine županijskoj i federalnoj, kazao je Hoffmann kratko za HMS.
Podsjećamo, nakon već opisanog slučaja u kojem je SIP BiH oduzeo mandat Ismiru Juski danas se slična stvar dogodila još jednom dužnosniku SBB-a; Anisu Kriviću. Mandat vijećnika mu je oduzet zbog nespojivosti funkcija, odnosno jer je ujedno obavljao dužnost savjetnika zamjenika premijera Federacije BiH Veska Drljače.
Krivić se na ovakvo mišljenje SIP-a očitovao kazavši da ne smatra da se radi o sukobu interesa jer, kako je istaknuo, savjetnik zamjenika premijera nije „izvršna funkcija.“ Kako vidimo, avaj argument SIP mu nije uvažio te mu ostaje mogućnost žalbe Sudu BiH na ovakvu odluku.
Ostaje za vidjeti što će se dogoditi sa „slučajem Čampara“ te kako će postupiti SIP po Hoffmannovom zahtjevu.
/HMS/