Rukometašice Gruda pobijedile su ekipu Jedinstva u okviru 13. kola Premier lige BiH.

Prvih 5 minuta utakmice je prošlo u ispitivanju snaga i izjednačenoj igri i rezultatu, sve do 3:3. Nakon toga su Gruđanke povele s 2 gola prednosti i do kraja utakmice više nisu ispuštale rezultatsku prednost. U periodu od 5. do 15. minute prednost se povećala na +3 (9:6), a onda od 15. do 20. minute 5:0 za Gruđanke i utakmica je praktički već bila prelomljena. Do kraja poluvremena se prednost Gruda povećala na +10. U prvoj polovici 2. poluvremena izjednačena igra, a onda od 46. do 52. minute domaće igračice prave 5:1 i smanjuju zaostatak na -7 (28:35). Tada Gruđanke ponovo ubacuju u višu brzinu i u završnih 8 minuta prave 8:1 te dolaze do konačnog rezultata 42:29 u svoju korist.

“Ovim putem zahvaljujemo iskrenom gostoprimstvu i nastavku razvoja jako dobrih odnosa naših klubova. U idućem kolu naše cure su slobodne, a ekipa Jedinstva gostuje u B.Luci kod ekipe Borca. Čestitke našoj ekipi na pobjedi ,a našim domaćinima na fer i sportskoj igri. DO KRAJA ZAJEDNO!!!”, poručili su iz HRK Grude.

ŽRK Jedinstvo Brčko- HRK Grude 29:42(10:20)

13. kolo Premijer lige BiH za rukometašice

Dvorana Ekonomske škole Brčko

Suci: Džemal Čedić i Dino Đerzić (Sarajevo)

Nadzornik: Mevludin Šabić (Gračanica)

ŽRK Jedinstvo Brčko: Marijana Sorak 7(2), Sanja Katić 8(1), Samra Rendić 5, Jelena Lukić 5, Damljana Bošnjak 3, Ajla Alikadić, Katarina Petrović, Ivana Nedić 1, Milica Đurić, Jovana Pekić, Ivana Vujić, Gordana Erić

Trener: Saša Radovanović

Sedmerci: 5(3)

Isključenja: 8 min

HRK Grude: Milena Vujisić, Nikolina Brnada, Gabrielle Leese ,Amanda Jelčić 3, Nikolina Čutura 6, Paula Miloš, Ana Nikić 8, Anja Boban, Teodora Petković 4, Mia Lugonjić , Leontina Vujić 4, Ina Džidić, Karla Lovrić 6, Barbara Karačić , Anđela Boras 2, Jovana Ilić 9(4)

Trener: Zlata Zubac

Sedmerci: 4(4)

Isključenja: 8 min

_________________

Osim pobjede rukometašica u okviru Premier lige, rukometašice Gruda su upisale i pobjede u mlađim kategorijama u okviru Lige RS Herceg Bosne.

Liga RS Herceg Bosne, 13. kolo rukometašice HRK Grude – HRK Međugorje:

– Djevojčice (2007.g. i mlađe) 36:4 (22:3)

– Cicibanke (2009. g. i mlađe) 21:9 (10:6)

Dečki Gruda su pak upisali poraz u Ligi RS Herceg Bosne.

Liga RS Herceg Bosne, 14. kolo rukometaši, HRK Grude – RK Nova Bila 12:27.

error: Content is protected !!