Nogometaši Reala pobijedili su u 27. kolu Primere na svom stadionu Elche s 2-1 i prestigli Barcelonu na drugom mjestu.

Real je teškom mukom dobio Elche golom Karima Benzeme u 91.minuti.

Elche je čak i vodio pogotkom Calva u 61. minuti i taj rezultat je stajao sve do 74. minute, kada je Benzema izjednačio na dodavanje Modrića, da bi Francuz u sudačkoj nadoknadi nakon dodavanja Rodryga postigao i pobjednički gol.

Luka Modrić je ušao u igru u 62. minuti i jedan je od najzaslužnijih za preokret.

Vodi Atletico s 62 boda i utakmicom manje od Reala, koji ima 57, dok je Barcelona treća s 56 bodova. Elche je 17. sa samo dva boda više od zone ispadanja.

U ranije odigranome dvoboju Alaves i Cadiz su odigrali 1-1. Domaći su poveli preko Joselua (36pen), a gosti izjednačili također golom iz penala Álexa (84).