U prvom susretu 25. kola 1. HNL-a Rijeka i Slaven Belupo odigrali su 1:1 na Rujevici.

U teškim vremenskim uvjetima na kišnoj Rujevici domaćini su poveli u 52. minuti pogotkom Franka Andrijaševića, a konačnih 1:1 postavio je nizozemski branič u redovima Farmaceuta Damian van Bruggen u 75. minuti.

Goran Tomić tako je na Rujevici debitirao remijem, a Riječani su nastavili crni prvenstveni niz bez pobjede na domaćem travnjaku. Već šest kola Rijeka je bez pobjede u prvenstvu, dok na Rujevici nije pobijedila već osam utakmica u Prvoj HNL. Posljednju pobjedu u prvenstvu Rijeka je ostvarila 6. veljače na gostovanju kod Lokomotive (3:2), a nakon toga spojila tri poraza i tri remija.

Na Rujevici je bez pobjede od 8. studenog i trijumfa protiv Lokomotive sa 1:0. Nakon toga Rijeka na svom travnjaku nije slavila u osam susreta upisavši tri poraza i pet remija.

U susretu koji je igran po nemogućim kišnim uvjetima domaćin je poveo u 52. minuti golom Franka Andrijaševića. Ubacio je Robert Murić, a Andrijašević je bio najviši u skoku i glavom je zabio za vodstvo. Bio je to prvi pogodak Rijeke u HNL-u nakon 495 minuta. Gosti su sasvim zasluženo izjednačili u 75. minuti golom Damiena van Bruggena. Lulić je uputio odličnu povratnu loptu, a Slavenov stoper s ruba kaznenog prostora zabio za 1:1.