Vezni igrač talijanskog nogometnog drugoligaša Cremonesea, Michele Castagnetti (31) postigao je nevjerojatan pogodak u pobjedi 2-0 protiv Virtus Entelle u susretu 29. kola Serie B.

Castagnetti je u 60. minuti utakmice zabio jedan od ljepših golova ove sezone kada je sa više od 70 metara prebacio suparničkog vratara Daniellea Borru.

Akciju je za pogodak je započeo upravo domaći vratar koji je u svom kaznenom prostoru rukom uhvatio loptu i potom je nogom ispucao do sredine suparničke polovine, gdje ju je dočekao Castagenetti i iz prve opalio prema vratima Virtus Entelle prebacivši šokiranog Borru.

Bio je to pogodak za 2-0, a gosti su u vodstvo stigli u 47. minuti preko Gianluce Gaetana.

Sličan pogodak Castagnetti je zabio i u ožujku prošle godine protiv Frosinonea. Tada je s centra svladao Francesca Bardija.

– Treniram takve udarce, otkrio je Castagnetti koji igra za Cremonese od 2018. godine, a prije toga je nosio dres Empolija, SPAL-a…

Cremonese se trenutačno nalazi na 14. mjestu Serie B, dok je Virtus posljednji.