Tri dana nakon povijesne pobjede nad Tottenhamom 3-0 koja je Dinamo odvela u četvrtfinale Europske lige, “Modri” su u derbiju 26. kola Prve HNL na stadionu Maksimir pobijedili Goricu s 1-0 vrativši se na vrh ljestvice.

Pogodak odluke za Dinamovu sedmu uzastopnu pobjedu zabio je Bruno Petković u 47. minuti utakmice.

Dinamo u prvenstvu nije izgubio gotovo dva mjeseca, od kraja siječnja otkad su ih Šibenčani iznenadili i svladali 2-1, dok je Gorici ovo bio prvi poraz u zadnjih 10 kola.

“Modri” su već u prvoj minuti mogli do vodstva. Petković je nakon samo 30 sekundi susreta izašao sam pred golmana Banića, no vratar Gorice je obranio njegov udarac. U nastavku akcije lopta se odbila do Ivanušeca, koji je pucao i pogodio stativu.

U petoj minuti opasno je zaprijetio Majer, a u 18. minuti i Oršić. No obojica su bila neprecizna. Gorica je u 30. minuti imala odličnu priliku kada je Matar projurio po krilu, ali je loše dodao u sredinu.

Trenutak odluke dogodio se u 47. minuti. Ristovski je ubacio, a Petković ispred svog čuvara glavom zabio za 1-0.

Najbolju priliku gosti su imali u sudačkoj nadoknadi kada je Matar pogodio vratnicu. Nažalost, u 52. minuti teško se ozlijedio gostujući veznjak Suk kojeg je odvela Hitna pomoć. Igrač Gorice je na 18 metara pokušao pucati, a u njegov udarac je uletio Čabraja.

Dinamo se vratio na prvo mjesto sa 60 bodova, Osijek ima dva boda manje, dok je  Gorica treća sa 48 bodova.

Rijeka je sada četvrta sa 39 bodova, tri više od petoplasiranog Hajduka, no Splićani imaju i dvije utakmice manje.

Varaždin je ostao na devetom mjestu sa 22 boda, dva više od “fenjeraša” Lokomotive.