U susretu 26. kola Prve HNL Rijeka je na Rujevici pobijedila Varaždin s 2-0 ostvarivši prvu domaću pobjedu nakon studenog prošle godine.

Čak osam kola je trajao riječki niz bez ligaške pobjede na Rujevici. Rijeka je posljednji put na svom travnjaku slavila 8. studenog prošle godine protiv Lokomotive (1-0), a potom je spojila tri poraza i pet neodlučenih ishoda.

Zanimljivo, ovom su pobjedom Riječani u istom tjednu prekinuli dvije crne serije. U srijedu su preokretom pobijedili Slaven Belupo u Koprivnici, što im je bila prva prvenstvena pobjeda nakon sedam utakmica, dok su u nedjelju slavili protiv Varaždina ostvarivši prvu domaću pobjedu u zadnjih devet susreta.

Junak utakmice bio je domaći stoper Nino Galović koji je zabio oba gola.

Domaćin je poveo u 22. minuti, Robert Murić je ubacio, a Galović glavom pospremio loptu u mrežu. Branič Rijeke je u 34. minuti zabio i za 2-0. Sjajno je povukao loptu, potom na rubu kaznenog prostora odigrao dupli pas s Menalom, a zatim zabio svoj drugi gol na utakmici. Bio je to njegov treći gol u posljednja dva nastupa, te peti ove sezone u svim natjecanjima.

Najbolju priliku na utakmici gosti su imali u 68. minuti. Pucao je Gabrijel BobanNevistić je obranio, a odbijenu loptu je pokupio Memija međutim, potom se spetljao.

Od 17.30 u derbiju kola sastaju se Dinamo i Gorica.

Na ljestvici vodi Osijek s 58 bodova, Dinamo na drugom mjestu ima bod manje, ali i dvije utakmice zaostatka, dok je Gorica treća s 48 bodova i susretom manje.

Rijeka je sada četvrta s 39 bodova, tri više od petoplasiranog Hajduka, no Splićani imaju i dvije utakmice manje.

Varaždin je ostao na devetom mjestu s 22 boda, dva više od “fenjeraša” Lokomotive.