Hrvatska nogometna reprezentacija od 18 na Rujevici protiv Cipra igra susret drugog kola skupine H europskih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kataru.

Tijek susreta:

Hrvatska – Cipar 1:0

48′ Kontra gostiju, Lovren nije najbolje reagirao pa je Ćaleta-Car napravio prekršaj za žuti karton. Laifis je ubacio loptu, no Livaković je siguran

46′ Josip Juranović ulazi umjesto Vrsaljka

KRAJ PRVOG DIJELA

45+1′ Zabio je Budimir, ali bio je u zaleđu

45′ Igrat će se tri minute sudačke nadoknade

40′ GOL! Hrvatska vodi 1:0, strijelac je Pašalić! Nakon jednog napada Cipra, otvorio se prostor na drugoj strani. Nakon prodora po desnoj strani, Budimir i Modrić pritišću igrače Cipra koji griješe te Pašalić glavom poentira za vodstvo

40′ Michael ulazi u igru. Vratar Cipra Demetriou ozlijedio se prilikom jednog ispucavanja lopte i morao je biti zamijenjen

36′ Neprecizan je Modrić s 20-ak metara

30′ Ubačaj Vrsaljka, Pašalić nije mogao bolje reagirati glavom

29′ Korner za naše, ali ništa opasnije nije se dogodilo nakon njega. Brozović je napravio prekršaj u napadu

23′ Najbolji pokušaj Hrvatske! Brozović puca s ruba kaznenog prostora, no lopta odlazi pokraj lijeve stative

20′ Aktivni Barišić je ubacio, Modrić je prihvatio odbijanac na 17 metara, pucao, no lopta je otišla iznad gola

17′ Otvorio se prostor za Perišića, no loše je ubacio. U nastavku akcije Vrsaljkov udarac odlazi iznad gola

9′ Sada je panika u obrani Cipra nakon ubačaja Barišića, ali nije bilo opasnijeg udarca

4′ Posjed lopte je na strani Vatrenih, svi gosti stoje iza lopte. Prva prijetnja Hrvatske, ali Pašalić glavom puca pokraj gola

1′ Počela je utakmica

Sastavi

HRVATSKA: Livaković – Vrsaljko, Lovren, Ćaleta-Car, Barišić – Brozović – Brekalo, Modrić, Pašalić, Perišić – Budimir

CIPAR: Demetriou – Laifis, Soterlou, Kousoulos – N. Ioannou, Cham. Kyriakou, Artymatas, Psaltis – Pittas, Illia, Tzioni

U prvom susretu kvalifikacija Vatreni su poraženi od Slovenije u Ljubljani.

Ovo je prvi dvoboj Hrvatske i Cipra u kvalifikacijama za europsko ili svjetsko prvenstvo, a drugi u povijesti. Ciprani su u rujnu 2014. gostovali u Puli, kad je Hrvatska slavila s 2-0, a strijelac oba pogotka bio je Mario Mandžukić.

– Puno smo razgovarali o svemu u protekla dva dana, analizirali puno stvari. Svjesni smo da nismo bili dovoljno dobri da napravimo rezultat, barem da ne izgubimo. Svjesni smo da zaslužujemo kritike, pogotovo ja. Ja sam izbornik, ja tu momčad vodim i selekcioniram i od toga ne bježim. Dakle, na meni je da poradim na tome da se popravimo i da budemo onakvi kakvi moramo biti. Moja je ambicija puno veća od onoga što Hrvatska trenutno pokazuje i kako igra. Prihvaćam sve kritike, iako bi priča, da smo zabili pogodak na početku iz onih dviju prilika, bila sasvim drukčija. Vjerojatno bismo govorili o odličnoj taktici, o učinkovitom rombu, Vlašiću i Kramariću, nadopunjavanju, golu, prilikama, rekao je izbornik Zlatko Dalić uoči utakmice.