Nogometna reprezentacija Škotske, koja će na Europskom prvenstvu igrati u skupini s Hrvatskom, otvorila je kvalifikacije za SP 2022. neodlučenim ishodom protiv Austrije (2-2).

Austrija je vodila 1-0 i 2-1, no Škotska se oba puta vratila osvojivši na koncu bod.

– Napredujemo. Opet smo pokazali dobar karakter, ne možete zadržati ovaj tim. Dečki se žele boriti za svoju zemlju, kazao je škotski izbornik Steve Clarke.

Austrija je povela u 55. minuti preko Saše Kalajdžića, a izjednačio je Grant Hanley u 71. minuti. Deset minuta prije kraja napadač Stuttgarta je zabio svoj drugi gol za novo austrijsko vodstvo, da bi John McGinn u 85. izjednačio.

– Prije nego što smo primili prvi pogodak držali smo kontrolu i zaslužili smo barem bod, dodao je izbornik.

Škote sada očekuje gostovanje u Tel Avivu protiv Izraela koji je izgubio u prvom kolu od Danske. Škotska je upravo preko Izraela u polufinalu, a potom i preko Srbije u finalu play-offa izborila EURO.

– Očekuje nas teška utakmica, ali moramo vjerovati da možemo osvojiti tri boda, rekao je Clarke.

Škotska je posljednji put nastupila na SP-u 1998. u Francuskoj gdje je u skupini osvojila samo bod. Na EP-u nisu bili od 1996. godine, a ove će godine na EURO-u igrati u skupini s Engleskom, Hrvatskom i Češkom.