Nogometaši Osijeka u susretu su 27. kola Prve HNL kao gosti svladali Istru 1961 s 2-0 (1-0) i tako barem nakratko zasjeli na čelo ljestvice.

Strijelci za Osijek bili su Mierez (30) i Erceg (88).

Susret u Puli protekao je u potpunoj dominaciji Osječana, a domaće je u igri za pozitivan rezultat do same završnice držao samo odlično raspoloženi vratar Lučić. Ipak, ni Lučić nije mogao ništa u 30. minuti kada je Osijek stigao do vodstva, Santini je proslijedio loptu na desni bok do Žapera koji je uputio prizemni centaršut na pet metara gdje je Mierez podmetnuo nogu i proslijedio je u mrežu.

Konačnih 2-0 postavio je Erceg u 88. minuti, no najzaslužniji za taj pogodak bio je Bočkaj, koji je odlično prodro po lijevom krilu i zatim lijepo ostavio loptu za Ercega koji je preciznim udarcem pogodio suprotni kut nemoćnog Lučića.

Vodeći Osijek sada ima 61 bod, jedan više uz dvije utakmice više od drugog Dinama koji od 17.05 sati gostuje kod Šibenika, dok je Istra 1961 ostala osma s 24 boda, jednim manje od sedmog Slavena Belupa, a jednim više od devetog Varaždina, dok posljednja Lokomotiva ima četiri boda manje.