U odgođenom susretu 21. kola Prve HNL Hajduk i Slaven Belupo su na Poljudu odigrali 2-2, a domaćin je izjednačio u šestoj minuti sudačke nadoknade.

Slaven Belupo je bio na korak do prve pobjede u posljednjih deset kola, no Hajduk se spasio u posljednjim trenucima susreta golom turskog napadača Umuta Nayira.

Turski napadač je zabio i prvi gol za Hajduk u 22. minuti, dok je oba gola za goste zabio Ivan Krstanović (65, 69). Dodajmo kako je Hajduk od 43. minute igrao s igračem manje nakon što je isključen Nihad Mujakić zbog udaranja suparnika.

Hajduk je ovim rezultatom produžio niz bez poraza na sedam utakmica ostvarivši pet pobjeda i dva remija, dok je Slaven Belupo u zadnjih 10 kola upisao četiri poraza i šest neodlučenih ishoda.

Prvu priliku na utakmici imali su gosti u 19. minuti, no Franjo Prce nakon ubačaja iz kornera nije uspio zabiti s pet metara. Premda je bio neometan nije uspio zahvatiti loptu.

Tri minute kasnije domaćin je poveo. Marko Livaja je ubacio u kazneni prostor, a Nayir sjajno pogodio za vodstvo domaćina.

U samoj završnici prvog dijela Hajduk je ostao s igračem manje nakon što je Nihad Mujakić rukom po licu udario Karla Lulića. Sve je započelo njihovim naguravanjem, a završilo neprimišljenim postupkom domaćeg braniča. Sudac Goran Pečarić provjerio je situaciju i isključenje je bilo opravdano.

U nastavku susreta nije bilo previše uzbuđenja do 65. minute kada je Ivan Krstanović na asistenciju Bruna Gode izjednačio na 1-1. Samo četiri minute kasnije 38-godišnji napadač je opalio sa 20 metara, lopta je nekoga pogodila i promijenila smjer prevarivši Kalinića za vodstvo gostiju 2-1.

Hajduk je u nastavku susreta jurio po izjednačenje i uspio je u šestoj minuti nadoknade. Ponovo je zabio Nayir nakon sjajne asistencije Marka Livaje petom.

Na ljestvici vodi Dinamo sa 61 bodom koliko ima i Osijek, no “Modri” imaju utakmicu manje. Gorica je treća sa 48 bodova. Rijeka je četvrta sa 42 boda, a Hajduk na petom mjestu ima 40 bodova, uz također susret manje.

Slaven Belupo je sedmi sa 26 bodova, a na začelju je Lokomotiva sa 20 bodova.

Hajduk – Slaven Belupo 2-2 (Nayir 22, 90+6 / Krstanović 65, 69)