Nogometaši Dinama poraženi su u prvoj utakmici četvrtfinala Europske lige od Villarreala 1:0. Strijelac jedinog pogotka bio je napadač “Žute podmornice” Gerard Moreno u 44. minuti iz kaznenog udarca.

Uzvrat je na rasporedu za tjedan dana.

Tijek susreta:

Dinamo – Villarreal 0:1

KRAJ

90+1′ Udarac Morena odlazi iznad gola

87′ Trigueros je izašao, ušao je Pena. Umirila se utakmica u drugom dijelu drugog poluvremena

82′ Dvostruka izmjena u Dinamu. Izašli su Majer i Oršić, ušli Franjić i Tolić

76′ Prvi žuti karton na utakmici. Požutio je strijelac Moreno nakon prekršaja na Ristovskom

71′ Treća izmjena u Dinamu. Leovac ulazi umjesto Gvardiola

70′ Trigueros puca, Theophile blokira udarac, a Livaković odbija loptu u korener

69′ Chukwueze izlazi, ulazi Gomez

68′ Petković je pronašao Ristovskog, a njegov je udarac blokiran

65′ Paco Alcacer se našao u odličnoj prilici, no pucao je veoma loše

60′ Izlazi Atiemwen, a ušao je Bruno Petković. Još jedna napadačka izmjena, Kastrati umjesto Jakića

59′ Dobro kombiniraju gosti, no, srećom po Dinamo, nemaju završnicu

56′ Lijep pokušaj Gvardiola, silovito je pucao, no argentinski vratar na golu VIllarreala brani

54′ Ristovski je lijepo prošao, ali ubačaj nije bio dobar

47′ Atiemwen prijeti, no vratar Villarreala brani

46′ Počelo je drugo poluvrijeme. Promjena u Villarreau, ušao je Paco Alcacer umjesto Bacce

KRAJ PRVOG DIJELA

45′ Igrat će se dvije minute sudačke nadoknade

44′ GOL! Villarreal je zabio iz kaznenog udarca, Livaković se bacio u stranu, Moreno pogodio lagano po sredini

42′ Penal za Villarreal, Moreno je pogodio Theophilea u ruku

37′ Atiemwen je zakuhao opasnost pred vratima Villarreala, ali Ivanušec je loše pucao

33′ Oršić se našao u jako lijepoj poziciji, u svojoj “zoni”, no ovog puta nije pogodio kao protiv Tottenhama

26′ Nesporazum u obrani Villarrela, Oršić je zabio glavom, ali bilo je zaleđe na početku akcije! Izgleda da se Atiemwen malo požurio, no radilo se o centimetrima

25′ Trigueros puca sada iz daljine, Livaković brani

24′ Chukwueze prijeti glavom, loše je zahvatio loptu. Bit će gol-aut

21′ Moreno je pucao nakon ubačaja Foytha, pokraj gola

20′ Odlična akcija Villarreala, na lijevoj strani ostao je sam Pedraza, no otišao je malo previše od gola i Livaković je zaustavio njegov pokušaj

16′ Moreno puca nakon udarca iz kuta, visoko iznad gola

11′ Atiemwen prijeti nakon udarca iz kuta, ali izbacili su to gosti u korner. Nakon drugog kornera pucao je Theophile, no lopta odlazi pokraj gola

10′ Pucao je Majer iz daljine, dodirnula je lopta nekoga u bloku, a Rulli je izbacio loptu u korner

7′ Prvi udarac na utakmici, pucao je Pedraza u prvi kut, Livaković je siguran

1′ Počela je utakmica!

Utakmicu na Maksimiru sudi njemački sudac Daniel Siebert.

Sat i pol prije početka dvoboja stigli su i sastavi! U vrhu napada za Dinamo je Atiemwen.

SASTAVI

DINAMO: Livaković; Ristovski, Lauritsen, Theophile-Catherine, Gvardiol; Ademi, Jakić, Ivanušec, Majer, Oršić; Atiemwen

VILLARREAL: Rulli; Pedraza, Pau Torres, Albiol, Foyth; Trigueros, Capoue, Parejo; Gerard Moreno, Bacca, Chukwueze

– Dinamo će, iskreno rečeno, biti malo prilagođen stilu igre Villarreala, pokušat ćemo im parirati u središnjici. Morat ćemo paziti na Pareja Morena koji ulazi u međuprostor i stvara jako puno nemira najboljim momčadima na svijetu, pa tako i Barceloni, Realu i Atleticu. Nije to laka zadaća, ali imamo nekakve planove kako parirati. Probat ćemo kroz kontinuirani napad i posjed, ugroziti Villarreal, koliko nam budu dopustili. Bit će nekakvih uloga koje nisu uobičajene za naše vezne igrače u fazi obrane, rekao je trener Dinama Damir Krznar uoči utakmice.

Dinamo se već susreo s Villarrealom u sezoni 2010/2011. u Europskoj ligi u skupini D.

Modri su na Maksimiru slavili s 2:0, golovima Ante Rukavine i Sammira, na klupi je sjedio Vahid Halilhodžić, dok je u Španjolskoj domaćin slavio uvjerljivo s 3:0. Strijelci su bili Giuseppe Rossi (25, 80) i Marco Ruben (62).

Villarreal je momčad koja “teži” na tržištu 246, 7 milijuna eura. U Primeri se trenutno nalazi na sedmom mjestu s 46 bodova, 20 boda manje od vodećeg Atletica.

Najskuplji na tržištu u momčadi su branič Pau Torres s 50 milijuna eura i Gerard Moreno koji vrijedi 35 milijuna eura. Upravo je Moreno najbolji strijelac momčadi s 19 postignutih golova.

Villarreal je grupnu fazu završio kao prvi sa 16 bodova u Skupini I. Upisao je pet pobjeda iz šest susreta u skupini s Maccabi Tel-Avivom, Sivassporom i Qarabagom. U nokaut fazi izbacio je Red Bull Salzburg s ukupnih 4:1 i Dinamo Kijev s ukupnih 4:0.