U dvoboju Šarićevih Phoenix Sunsa i Bogdanovićevog Utah Jazza, dviju trenutačno najboljih momčadi lige, do pobjede 117:113 je nakon produžetka došao Phoenix.

Šarić je za pobjednike za 11 minuta ubacio šest poena, uz osam skokova i jednu asistenciju, a kod poražene vodeće momčadi lige Bogdanović je u 39 minuta igre zabio 20 koševa, no imao je loš šut, pogodio je samo jednu tricu iz osam pokušaja.

Jazzeri su izborili dodatno vrijeme tricom Donovana Mitchella 11 sekundi prije isteka regularnog vremena, nakon čega je Booker promašio šut za pobjedu Phoenixa. No nakon pet minuta Sunsi su ipak slavili, što im je sedma pobjeda u nizu. Upravo je Booker dobro uveo svoju momčad u produžetak, a zaključio ga je Paul preciznim slobodnim bacanjima. Utah nijednom nije povela u tih pet minuta ekstra-vremena.

Ofenzivnih 16 skokova Phoenixa i loš šut za tri poena Utaha (11-44) bili su ključ utakmice u kojoj je domaćin na poluvremenu vodio 51:40, no u trećoj četvrtini gosti su zaigrali sličnije sami sebi, zabili su 38 i s prednošću 77:78 zahvaljujući šutu sa sirenom Conleyja krenuli u četvrtu četvrtinu, koja je bila puna naboja kao da se igra doigravanje, nitko nije ni za milimetar popuštao i svaki napad činio se ključnim i presudnim. Sunsi su pri kraju susreta ipak nekako došli do četiri poena prednosti, no nisu to obranili i morali su u produžetak.

Najbolji u redovima Phoenixa je s 35 ubačaja bio Devin Booker, dok je Chris Paul dodao 29 poena i devet asistencija. Kod Jazza Mitchell je zabio 41 koš, dodavši osam skokova.

Utah (38-13) je i dalje na vrhu NBA lige, ali Phoenix (36-14) mu se približio na dvije pobjede zaostatka.

Denver je kao domaćin pobijedio San Antonio sa 106:96, a Luka Šamanić je za Spurse odigrao nešto više od četiri minute te postigao dva koša uz dva skoka i jednu asistenciju.

Nakon gotovo dva mjeseca izbivanja i 23 propušene utakmice zbog ozljede butnog mišića, Kevin Durant se vratio na parket te sa 17 koševa u 19 minuta igre pomogao košarkašima Brooklyn Netsa na putu do uvjerljive domaće pobjede (139:111) nad New Orleans Pelicansima.

Durant je u igru ušao sedam i pol minuta prije kraja druge četvrtine nakon koje je domaća momčad imala 20 koševa prednosti (79-59). Netsi su u drugoj četvrtini ubacili 43 poena i promašili svega četiri šuta (14/18) iz igre.

Uz 17 koševa i perfektan šut (5/5 iz igre, 5/5 iz slobodnih bacanja), Durant je imao sedam skokova i pet asistencija, ali i šest izgubljenih lopti.

Netse (36-16) je do pobjede i prvog mjesta u Istočnoj konferenciji NBA lige predvodio Kyrie Irving s 24 koša i šest asistencija, dok je LaMarcus Aldridge u svojoj četvrtoj utakmici za Brooklyn postigao 22 poena.

Eric Bledsoe je s 26 koševa bio najefikasniji igrač New Orleansa, iako je zaradio isključenje pred kraj treće četvrtine. Serija Ziona Williamsona od 25 uzastopnih utakmica s 20 i više koševa uz najmanje 50 posto realizacije došla je kraju. Mlada zvijezda Pelicansa je dvoboj završila sa 16 koševa uz samo četiri pogođena šuta iz 12 pokušaja.

Rezultati NBA lige:

Phoenix – Utah 117-113 (produžetak)

(Dario Šarić 11:19 min, 6 k, šut 2/3, 8 s, 1 a;

Bojan Bogdanović 39:57 min, 20 k, šut 8/17, 1 s, 1 il)

Denver – San Antonio 106-96

(Luka Šamanić 4:20 min, 2 k, šut 1/2, 2 s, 1 a, 1 bl)

14. Houston Rockets 14 37 27,5

15. Minnesota Timberwolves 13 39 25,0