U posljednjem susretu 29. kola španjolskog nogometnog prvenstva Real Sociedad i Athletic Bilbao su odigrali 1-1.

Sve najzanimljivije u baskijskom derbiju dogodilo se u posljednjih pet minuta susreta. Gosti su poveli u 85. minuti golom Asiera Villalibrea, a četiri minute poslije izjednačio je Roberto Lopez.

Real Sociedad je ovom rezultatom skočio na peto mjesto Primere s 46 bodova. Na vrhu je Atletico Madrid sa 66 bodova ispred Barcelone (65), Real Madrida (63) i Seville (58). Athletic je deveti s 36 bodova.

Bio je to njihov drugi međusobni susret u posljednja četiri dana. U nedjelju je Real Sociedad pobijedio s 1-0 u finalu španjolskog Kupa za 2020. godinu osvojivši treći naslov pobjednika Kupa, nakon davne 1909. te 1987. godine.

Zanimljivo, Athletic će za dva tjedna ponovno igrati u finalu Kupa, ponovno u Sevilli, ovoga puta za sezonu 2020./21., a suparnik u tom finalu bit će mu Barcelona.