Košarkaši sarajevskog OKK Spars večeras su u okviru 25. kola košarkaškog prvenstva BiH u Mostaru zabilježili sigurnu pobjedu protiv HKK Zrinjski rezultatom 72:56.

Mostarski tim je u prvom poluvremenu ravnopravno parirao kvalitetnijem gostujućem sastavu u kojem igra nekoliko bosanskohercegovačkih reprezentativaca pa su na poluvrijeme Sparsi odnijeli samo tri koša prednosti. U nastavku, gosti su naštimali nišanske sprave, prije svih Nedim Buza koji je vezao nekoliko trojki koje su Sparse u jednom trenutku odvele i na 20 poena razlike. Svesrdnu pomoć gostima davali su i domaći košarkaši koji su upali u niz pogrešaka i ionako kvalitetnijem gostujućem sastavu olakšali put do pobjede u ovom susretu.

Nedim Buza je s 18 poena predvodio Sarajlije, po 12 su dodali reprezentativci Kamenjaš i Gegić a 10 je ubacio bivši košarkaš Zrinjskog Almir Hasandić. Borbeni Mile Čović je s 14 poena predvodio Zrinjski, Knežević je dodao 11, a 10 Omar Pajić.

Izvor:pogled.ba