Prvi kandidat za najkorisnijeg igrača ove sezone u NBA ligi Nikola Jokić predvodio je Denver Nuggetse u 121:119 pobjedi protiv San Antonio Spursa.

Postigao je 26 koševa uz 14 asistencija i 13 skokova čime je ostvario 13. triple-double učinak ove sezone, a Nuggetsi su upisali osmu pobjedu zaredom. Denver je na omjeru 13-3 od All-Star stanke, dok su Spursi peti put u nizu.

Nuggetsi nikad nisu gubili, ali Spursi su smanjili zaostatak na -1 u trećoj četvrtini i došli na 118:117 24 sekundi prije kraja. U završnici Keldon Johnson je promašio polaganje za izjednačenje, a nakon njega isto su napravili Murray DeRozan.

Jokić je tako drugi u poretku triple-doubleova ove sezone, jedino ih Russell Westbrook ima više (21). Porter je dodao 22 koševa uz deset skokova. Derrick White postigao je 25 koševa za Spurse, dok Luka Šamanić nije ulazio u igru.

LA Clippersi pobijedili su Houston Rocketse 126:109 na krilima Kawhija Leonarda koji je postigao 31 koš uz osam asistencija. Bila je to četvrta pobjeda u nizu za Clipperse u kojoj je nastupio i Ivica Zubac. Hrvatski centar krenuo je u prvoj petorci te za 23 minute postigao deset koševa uz sedam skokova.

Boston je svladao Minnesotu 145:136 nakon produžetaka, a fantastičnu utakmicu odigrao je Jayson Tatum postigavši 53 koševa uz 10 skokova čime je postigao najviše poena u dresu Celticsa od Larryja Birda i 1985. kada je zabio rekordnih 60.

Rezultati susreta NBA lige:

REZULTATI
Orlando Magic – Indiana Pacers 106-111
Boston Celtics – Minnesota Timberwolves 145-136 (produžetak)
New York Knicks – Memphis Grizzlies 133-129 (produžetak)
LA Clippers – Houston Rockets 126-109
(Ivica Zubac je za Clipperse igrao 23 minuta postigavši 10 koševa uz sedam skokova)