Francuski nogometni prvoligaš Monaco, pod vodstvom bivšeg hrvatskog izbornika Nike Kovača, očekivano je slavio s 3-0 (0-0) protiv posljednjeplasiranog Dijona, koji je već praktično preselio u drugoligaško društvo.

Vodstvo Monacu donio je Crnogorac Stevan Jovetić u 49. minuti, kad je poslao loptu u mrežu nakon što je gostujući vratar obranio kazneni udarac Ben Yedderu. Ovaj se francuski napadač iskupio pogotkom u 63. minuti, a u 89. minuti je dobio novu priliku s bijele točke i postavio konačnih 3-0.

Monaco je trećom uzastopnom pobjedom i sa 65 bodova ostao na trećem mjestu i u utrci za prvaka Francuske. Vodeći Lille bježi mu četiri boda, a drugoplasirani PSG samo bod.

Nogometaši Saint-Etiennea svladali su Bordeaux s uvjerljivih 4-1 (2-1). Trostruki strijelac za pobjednike bio je Tunižanin Khazri (19-11m, 23, 72-11m), a jedan je pogodak postigao Zaydou Youssouf (81). Korejac Hwang je doveo Bordeaux u vodstvo s bijele točke u devetoj minuti.

Toma Bašić je za goste odigrao cijelu utakmicu. Bordeaux je doživio treći uzastopni poraz te šesti u zadnjih sedam prvenstvenih kola. Sa 36 bodova je na 15. mjestu i samo šest bodova udaljen od opasne zone. Saint-Etienne je s 39 bodova na 13. poziciji.

Četiri pogotka postigli su i nogometaši Lensa u pobjedi 4-1 nad Lorientom. Kakuta (16-11m), Jean (39), Kalimuendo (55) i Banza (88-11m) bili su strijelci za domaće, a poraz Lorienta ublažio je Moffi (29).

Rennesu je domaću pobjedu 1-0 nad Nantesom donio Terrier (52).

Nogometaši Nice i Reimsa odigrali su bez pogodaka, a po bod su osvojili Brest i NImes odigravši 1-1. Chardonnet (26) je postigao pogodak za Brest, a Kone (11) je bio strijelac za Nimes.

Lyon je kao domaćin svladao Angers s uvjerljivih 3-0 (2-0).

Memphis Depay je postigao vodeći pogodak za domaće u 21. minuti, a Paqueta je u 41. minuti zatresao mrežu za 2-0. Depay se drugi put upisao u strijelce u 82. minuti za konačnih 3-0.

Hrvatski branič Mateo Pavlović odigrao je cijelu utakmicu za goste.

Francuska – 32. kolo:

Rennes – Nantes 1-0 (Terrier 52)

Brest – Nimes 1-1 (Chardonnet 26/ Kone 11)

Lens – Lorient 4-1 (Kakuta 16-11m, Jean 39, Kalimuendo 55, Banza 88-11m / Moffi 29)

Nice – Reims 0-0

Saint-Etienne – Bordeaux 4-1 (Khazri 19-11m, 23, 71-11m, Youssouf 81 / Hwang 9-11m)

Monaco – Dijon 3-0 (Jovetić 49, Ben Yedder 63, 89-11m)

Lyon – Angers 3-0 (Depay 21, 82, Paqueta 41)

Odigrano prije:

Metz – Lille 0-2 (Yilmaz 60, Čelik 89)

Strasbourg – PSG 1-4 (Sahi 63 / Mbappe 16, Sarabia 27, Kean 45, Paredes 79))

Montpellier – Marseile 3-3 (Delort 1, Laborde 47, 90+2 / Milik 43, Gueye 45+1, Perrin 71)