U posljednjoj nedjeljnoj utakmici 28. kola njemačke Bundeslige nogometaši Mainza slavili su s 3-2 na gostovanju u Koelnu kod izravnog konkurenta u borbi za opstanak u elitnom razredu.

Poveli su gosti u 11. minuti pogotkom Boetiusa. Koeln je u 43. minuti izjednačio, a precizan izvođač najstrože kazne bio je Duda. U 61. minuti Skhiri je pogodio za 2-2, a konačnih 3-2 za Mainz postavio je Barreiro preciznim udarcem sa 17 metara u drugoj minuti sučevog dodatka.

Mainz je sedmom pobjedom u sezoni stigao do 28 bodova i 14. pozicije, s dva boda prednosti pred Arminijom i Herthom, koje su na 15. i 16. mjestu. Koeln je s 23 boda predzadnji, dok je Schalke uvjerljivo zadnji sa samo 13 bodova, iako je u prvoj nedjeljnoj utakmici svladao Augsburg s 1-0 (1-0) i tako stigao do svoje druge pobjede u ovoj sezoni. Pobjednički pogodak postigao je Suat Serdar u 4. minuti.

Vodeći Bayern ima 65 bodova, pet više od drugoplasiranog RB Leipziga, a do kraja prvenstva ostalo je još šest kola.

Njemačka – 28. kolo

Schalke – Augsburg 1-0 (Sedar 4)

Koeln – Mainz 2-3 (Duda 43-11m, Skhiri 61 / Boetius 11, Onisiwo 65, Barreiro 90+2)

Hoffenheim – Bayer L. (pon, 20.30)

Odigrano prije:

Arminia – Freiburg 1-0 (Okugawa 68)

Bayern – Union B. 1-1 (Musiala 68 / Ingvartsen 86)

Eintracht – Wolfsburg 4-3 (Kamada 8, Jović 27, Silva 54, Durm 61 / Naku 6, Weghorst 46, Tuta 85-ag)

Hertha – Borussia M. 2-2 (Ascacibar 23, Cordoba 49 / Plea 27, Stindl 38-11m)

Werder – RB Leipzig 1-4 (Rashica 61 / Olmo 23, Sorloth 32, 41, Sabitzer 63)

Stuttgart – Borussia D. 2-3 (Kalajdžić 17, Didavi 78 / Bellingham 47, Reus 52, Knauff 80)