Nogometaši Atalante vratili su se na četvrto mjesto ljestvice talijanskog prvenstva 3-2 (2-0) pobjedom protiv Fiorentine u Firenci u susretu 30. kola.

Atalanta je nakon prvih 45 minuta imala prednost od 2-0 zahvaljujući dvama pogocima Zapate (13, 40), no u nastavku je Fiorentina uspjela poravnati s dva gola Vlahovića (57, 67). Ipak, tih 2-2 stajalo je samo tri minute, Quarta je igrao rukom u svom kaznenom prostoru, a Iličić (70-11m) je s bijele točke vratio prednost gostima.

Mario Pašalić odigrao je čitav susret za Atalantu koja je četvrta sa 61 bodom, jednim manje od trećeg Juventusa, a dva manje od drugog Milana, dok je Fiorentina ostala 15. sa 30 bodova.

Ranije u nedjelju Roma je na Olimpijskom stadionu u Rimu svladala Bolognu s minimalnih 1-0 (1-0). Jedini pogodak na utakmici postigao je Mayoral (44) u završnici prvog poluvremena nakon velike pogreške gostujuće obrane. Sedma Roma sada ima 54 boda, jedan manje od šestog Lazija, dok je Bologna u sredini tablice, 11. sa 34 boda.

Juventus se zadržao na trećem mjestu 3-1 (2-0) domaćom pobjedom protiv Genoe.